18 AĞUSTOS 2018

Bülent Ecevit Üniversitesi´ne rektör aranıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Bülent Ecevit Üniversitesi için rektör ataması yapılacağını duyurarak, ilgilenenlerin 9-23 Ekim tarihleri arasında başvurulabileceğini açıkladı.

Bülent Ecevit Üniversitesi´ne rektör aranıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ne rektör adaylığı için başvuru ilanı yayınlandı. Buna göre ilgilenenlerin 23 Ekim tarihine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvuru yapması gerekiyor.

Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde, profesör olarak en az üç yıl görev yapmış olma şartı aranıyor. Ayrıca 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için bir engelin bulunmaması ve rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamama kriterleri aranıyor.

İŞTE YÖK'ÜN O İLANI:

18.06.2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre “ Bülent Ecevit Üniversitesi” ne rektör ataması yapılacaktır.

İlgilenenler 09.10.2017 tarihinden 23.10.2017 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulunabilirler.

Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde;
a) “Profesör” olarak en az üç yıl görev yapmış olması,
b) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması,
c) Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması,
şartları aranacaktır.

4. Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir.

5.Başvuru dilekçesi ile birlikte ekte sunulan formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer almalıdır.

Başvuruda kullanılacak Rektör Adayı Bilgi Formu, web sayfamızdaki duyuruda yer almaktadır.

Not: Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, “rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler