16 AĞUSTOS 2018

Çağatay Kılıç Spor Bakanlığı´nı devretti, Ahmet Demircan Sağlık Bakanlığı´nı devraldı

Kabine revizyonu sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı´ndan alınan Akif Çağatay Kılıç görevi Osman Aşkın Bak´a devrederken, aynı saatlerde Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise Sağlık Bakanlığı´nı Recep Akdağ´dan devraldı.

Çağatay Kılıç Spor Bakanlığı´nı devretti, Ahmet Demircan Sağlık Bakanlığı´nı devraldı

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni kabinede görev verilmeyen Çağatay Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı Osman Aşkın Bak'a devretti.

Bakanlık binasında yapılan devir teslim töreninde konuşan Çağatay Kılıç, bakanlık görevini en iyi şekilde yapmış olmanın inancıyla uzun yıllar tanıdığı NATO'da, Meclis'te birlekte çalıştığı Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak'a devretmenin mutluluğu ve huzuru içinde olduğunu söyledi. Bakanlık görevi boyunca devlet, millet ve gençler için elinden geleni ardına koymadığını ifade eden Kılıç, "Rabbim inşallah hayırla hatırlanmayı nasip etsin. Aslolan kubbede hoş bir seda bırakmaktır. İnşallah bunu başarmışızdır" dedi ve bugüne kadar kendisiyle birlikte mesai yapan arkadaşlarına teşekkür etti.

Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise spora çok büyük yatırımlar yapıldığını, bunlar yapılırken de Kılıç'ın çok büyük çabalar sarfettiğini dile getirerek, "Türkiye, AK Parti döneminde çok önemli uluslararası organizasyonlar gerçekleştirdi. Bunlardan biri Samsun'da devam eden İşitme Engelliler Olimpiyatları. Bunu ülkemize kazandıran başta Sayın Bakanımız olmak üzere, emeği gençlere teşekkür ediyorum, sporculara başarılar diliyorum" dedi.Bakanlığı başarıyla yarine getiren Akif Çağatay Kılıç'ı yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik de eden Bakan Osman Aşkın Bak, "Kendisini tebrik ediyorum. Artık ailesiyle daha fazla zaman geçirebilir ama bizim ailemizde tam tersi olacak. Daha çok çalışacağız, artık görevler değişti. İnşallah Rabbim bana da bu görevi bir başka AK Partili dava arkadaşıma devretmeyi nasip eder" diye konuştu.

SAĞLIK BAKANI DEMİRCAN GÖREVİ DEVRALDI
Bu arada kabine revizyonu ile Sağlık Bakanı olan Samsun Milletvekili Ahmet Demircan da, Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Recep Akdağ'dan görevi devraldı.

Devir teslim töreninde konuşan Akdağ, görevi sırasında yaptığı çalışmaları anlattı ve "2017 yılının başından itibaren de Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatları ile sağlıkta dönüşümün ikinci dönemini başlattık. İyi bir stratejik plan hazırladık. Aşağı yukarı 10 ay çalıştık. Şimdi bütün bu AK Parti hükümetlerimizin oluşturduğu mirası değerli bakanımıza emanet etmek üzere buradayız" dedi.

Görevi Bakan Akdağ’dan devralan Sağlık Bakanı olan Ahmet Demircan ise, "Bütün canlıların en önemli özelliklerinden biri kendilerini yenilemeleridir. Elbette biz canlı bir toplumuz. Dönüşüm içerisinde olan bir milletiz. Gelişim içinde olan bir milletiz. Bu dönüşümü üç temel üzerinde oturttuk. Sistemde dönüşüm, zihniyette dönüşüm ve uygulamadaki dönüşüm. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyerek insan merkezli bir dönüşümle yola çıktık. Sonradan onun gerektirdiği sistemi inşa ettik ve o sistemi zamanın gerektirdiği şekilde de yeniliyoruz. O yenileme sadece sağlıkta değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi gelişmesi de adım adım yenileniyor. Yapmış olduğumuz referandumda sistemimizi yeniden geliştirdik. Bu yeni sisteme uygun gelişim adımları atılıyor. Sağlıkta da aynı adımlar atılıyor" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu