DÜNYA
Giriş Tarihi : 03-12-2020 17:14   Güncelleme : 03-12-2020 17:14

California'da da gizemli monolit bulundu

Geçen hafta ABD’nin Utah eyaletinde ıssız çölün ortasında bir metal monolit bulunmuş ve tüm dünyanın ilgisini çekmişti. Yetkililer, bulunan yapının Stanley Kubrick’in ‘2001: A Space Odyssey’ filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından yerleştirildiği tahmini yürütmüştü. Gizemli yapının kaybolmasının ardından, önce Romanya'da sonrasında ise California eyaletinde yer alan Atascadero kasabasında yeni bir monolit keşfedildi.

California'da da gizemli monolit bulundu

Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemlimonolit bulundu - 1

YÜRÜYÜŞÇÜLER KEŞFETTİ

Guardian’ın yerel bir gazeteye dayandırdığı habere göre, ABD’de Utah’ın ardından California’da da gizemli bir monolit ortaya çıktı. Atascadero kasabasında gezintiye çıkan onlarca yürüyüşçü Pine dağının tepesindeki monoliti keşfetti ve ardından fotoğraflarını paylaştı.

Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemlimonolit bulundu - 2

3 METRE BOYUNDA

Bununla birlikte, kim tarafından yerleştirildiği bilinmeyen metal yapının üç kenarının bulunduğu, 3 metre boyunda ve 45 santimetre genişliğinde olduğu belirtildi.

Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemlimonolit bulundu - 3

UTAH'TAKİ KADAR SAĞLAM DEĞİL

Diğer taraftan, bulunduğu kayalara sıkıca monte edilmiş olan Utah’taki benzerinin aksine, Atascadero monolitinin salllandığı ve güç uygulanırsa devrilme ihtimali olduğu ifade edildi.
 

Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemlimonolit bulundu - 4

UTAH'TA ÖNCE BULUNDU, SONRA KAYBOLDU

ABD'nin Utah eyaletinde havadan yaban koyunu sayımı yapan milli park görevlileri tarafından 18 Kasım’da tesadüfen keşfedilen uzun ve parlak metal monolit, tüm dünyanın ilgisini çekmişti.

Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemlimonolit bulundu - 5

Bununla birlikte, adeta, "2001: A Space Odyssey" filminden fırlamış gibi görünen yapının kim tarafından ne zaman çöle yerleştirildiğine ilşkin araştırmalar sürerken, Utah Eyalet Arazisi Bürosu (BLM) geçen hafta sonu gizemli nesnenin ortadan kaybolduğunu açıkladı.

Utah ve Romanya’nın ardından California’da da gizemlimonolit bulundu - 6

ROMANYA'DA DA ORTAYA ÇIKTI

ABD’nin Utah eyaletinde gizemli bir şekilde ortaya çıkan, sonra  yine  esrarengiz şekilde ortadan kaybolan ‘monolit’ geçen gün de Romanya’da ortaya çıkmıştı. Utah’ta çölün ortasında bulunan bloğun aksine bu metal yapıda çekiçle yapılmış gibi görünen izlerin bulunduğu belirtildi. Romanya’nın kuzeyinde bulunan 4 metrelik monolitin de bulunduğu yere nasıl geldiği bilinmiyor.