GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-05-2020 20:35   Güncelleme : 12-05-2020 20:35

Çamur banyosu yapan 'Manda'yı Samsun Valisi görüntüledi

Türkiye'nin en önemli sulak alanlarının başında gelen ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Kızılırmak Deltası'nı gezen Samsun Valisi Osman Kaymak, çamur banyosu yapan Manda'yı görüntüledi. Vali Kaymak, çektiği fotoğrafı, "Kızılırmak Kuş Cenneti ilimizin önemli bir değeri. Bu kare de benden" sözleriyle paylaştı.

Çamur banyosu yapan 'Manda'yı Samsun Valisi görüntüledi

Samsun Valisi Osman Kaymak, 356 kuş türünün bulunduğu, Türkiye'nin en önemli sulak alanların başında gelen ve  UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde incelemelerde bulundu.

Kızılırmak Deltası ile ilgili görevlilerden son bilgileri de alan Vali Osman Kaymak, deltanın Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı UNESCO Dünya Mirası Daimi Listesi'ne alınması için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Bu arada Samsun Valisi Osman Kaymak çamur banyosu yapan bir Manda'yı görüntüledi. Vali Kaymak çektiği fotoğrafı da  "Kızılırmak Kuş Cenneti ilimizin önemli bir değeri. Bu kare de benden" sözleriyle paylaştı. 

MANDA YETİŞTİRİcİLİĞİ'NDE SAMSUN İLK SIRADA
Samsun il genelinde toplam 22 bin manda bulunuyor. Manda yetiştiriciliği bakımından Samsun Türkiye'de ilk sırada yeralıyor. Bu nedenle ülkenin manda üretim merkezi durumunda.  Çamur banyosu ve su birikintileri seven bu sığır cinsi mandanın sütü dışında eti de çok kıymetli. Manda eti sıfır kolesterol ve sıfır yağ içeriği yanı sıra lezzeti ile de tercih ediliyor. 

SAMSUN HABER HATTI