GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-10-2020 11:57   Güncelleme : 22-10-2020 11:57

Canik'te her yağmur sonrası yaşanan su baskınları sona eriyor

Samsun'un Canik İlçesi'nde her yağmur sonrası su birikintileri nedeniyle iş yerlerinde yaşanan su baskınlarının sona erdirilmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

Canik'te her yağmur sonrası yaşanan su baskınları sona eriyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, Canik İlçesi Belediye Evleri Kavşağı'nda yağmur sonrası meydana gelen su baskınlarını önlemek için 'yağmur suyu hattı' çalışması başlattı. Bu kapamnda  bölgeye toplamda 2 bin 600 metre yağmur suyu imalatı yapılacak. Betonarme boruların kullanılacağı çalışma 2021 yılı ortalarında tamamlanacak.

BÖLGEDE BİR DAHA SORUN OLMAYACAK
Yapılan çalışma ile şiddetli yağışların tehlike olmaktan çıkacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Canik ilçemizin özellikle Belediye Evleri Kavşağı'nda aşırı yağan yağmurlar nedeniyle oluşan su, artık o bölgeye rahatsızlık vermeyecek. 10 milyon liralık önemli bir çalışma. Yağmur yağdığında Belediye Evleri Kavşağı'ndaki hem o bölgede hem de o bölgeye yakın diğer sokaklarda ciddi bir yağmur suyu deşarj sıkıntısı yaşanıyordu. Yapmış olduğumuz bu büyük hat çalışması ile artık böyle bir sorun olmayacak. SASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından belirlenen program dahilinde Canik ilçesinde yağmur suyu çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca ihtiyaç duyulan diğer mahallelerde de yağmur suyu drenaj hatları, mevcut hatların bakım, onarım ve temizliği devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalar ve aldığımız önlemler ile yaşanabilecek şiddetli yağışlar tehlikeli olmaktan çıkacak" dedi.

SAMSUN HABER HATTI