GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-03-2024 15:25

Cevat Öncü: Belediye personeli rahat olsun

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Samsun Büyükşehir Belediyesi personelimize hak ettiği değeri vereceğiz ve çalışanlar arasında varsa adaletsizliğin giderilmesi için çalışacağız. Bizim olduğumuz yerde adaletsizlik olmaz. Buna müsaade etmeyiz. Statüsü ne olursa olsun, işini hakkıyla yapan, doğru, dürüst çalışan herkes rahat olsun” dedi.

Cevat Öncü: Belediye personeli rahat olsun

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, ilçelerde ve mahallelerde yoğun bir seçim kampanyası yürütüyor. Vatandaşlara yönelik mini mitingler yapan, esnafı ziyaret eden, STK temsilcileriyle buluşan Cevat Öncü belediye personeline de seslendi. Belediye çalışanlarının tedirgin olmamasını isteyen Öncü, “Samsun Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına buradan seslenmek istiyorum. Hepsi rahat olsun. Statüsü ne olursa olsun, işini hakkıyla yapan, doğru, dürüst çalışan herkes rahat olsun” dedi.

Belediyenin verdiği maaşa da değinen Öncü, “Bugün Büyükşehir Belediyemizin Samsun'da verdiği ücretler, Türkiye ortalamasının altında. Biz mutlaka hak edene hakkını verecek, sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla çalışanımızı, işçimizi, memurumuzu mağdur etmeyeceğiz. ‘Muhalefet kazanırsa, Cevat Öncü kazanırsa, maaşınızı alamazsınız, sizleri işten çıkarırlar’ gibi palavralara da asla inanmasınlar. Samsun Büyükşehir Belediyesi personeline hak ettiği değeri vereceğiz ve çalışanlar arasında varsa adaletsizliğin giderilmesi için çalışacağız. Bizim olduğumuz yerde adaletsizlik olmaz. Buna müsaade etmeyiz. Bizim yöneteceğimiz Samsun Büyükşehir Belediyesinde belediye personeli mutlaka hak ettiği değeri ve alın terinin karşılığını alacaktır. Kimsenin ekmeğiyle oynamak gibi bir düşüncemiz olmaz” ifadelerini kullandı.

SAMSUN'DA SPORU VE FUTBOL ALTYAPISINI DESTEKLEYECEĞİZ

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Samsunspor’un eski futbolcuları, teknik adamları ve yöneticileri ile kahvaltıda buluştu. Yoğun katılımın olduğu programda spor insanları anılarını paylaştı. Kahvaltı sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Spor insanlarına yönelik bir konuşma yapan Cevat Öncü, “Burada sizlerle bir arada olmak memnuniyet verici” diyerek sözlerine başladı.

Seçim çalışmalarına dezavantajlı bir noktadan başladıklarını ve gelinen noktanın kazanmaya yakın bir pozisyon olduğunu söyleyen Öncü, “Samsunla ilgili geçmişten bu yana yani sporun, mesleğin, sosyal hayatın içerisinde olmuş bir arkadaşınız olarak kentin sorunlarını, dertlerini, ihtiyaçlarını en önemlisi bunların nasıl çözülebileceğini çalışmış, bu konuda fikri olan, projeler hazırlamış, raporlar ortaya koymuş deneyimli bir inşaat mühendisiyim” diye konuştu.

Futbolla, sporla ilgili ne görüşülmesi, konuşulması, tartışılması gerekiyorsa mutlaka ilgili paydaşlarla masaya oturacaklarını belirten Cevat Öncü, “Mutlaka sizin de fikrinizin alınacağı ve birlikte konuşarak tartışarak Samsun futboluna, spora ve diğer tüm amatör branşlara nasıl yardımlar yapılabilir, nasıl iş birliği yapılabilir birlikte karar vereceğiz. Bunları hep birlikte konuşma, tartışma, en önemlisi de hayata geçirme fırsatı yakalayacağız. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Sizlerin bildiği, yaşadığı yıllardır gözlemlediğimiz Samsun'daki futbol altyapısındaki sorunlar, eksikler, problemler, yapılması gerekenler şüphesiz bir kısmı benim tarafımdan da bilinmekte. Ama siz bu işin mutfağından gelen insanlarsınız. Dolayısıyla bizim bu konuları sizin kadar fazla bilme şansınız yok” ifadelerini kullandı. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamının spora ve sporcuya her zaman destek olması gerektiğinin altını çizen Öncü şunları söyledi:

“Belediye başkanının görevi gerek bireysel gerekse takım sporlarında başarılı olmuş, madalya kazanmış, şampiyon olmuş sporcuları ve takımları sadece birer çeyrek altınla ödüllendirmek ve basına poz vermekten ibaret değildir. Biz asla bu kadarıyla yetinen bir belediye başkanı olmayacağız. Samsun'a spor ve futbol altyapısına dair güncel bilimsel gelişmeleri takip edecek, en önemlisi tesisleşme anlamında tüm kulüplere destek olacağız. İhtiyaç sahibi kulüplere, sporculara, beslenme, ulaşım, malzeme desteklerinde bulunacağız. Bunlar çok somut şeyler ve Samsun Büyükşehir Belediyesi bütçesinin içerisinde öyle devasa kalemler de tutmuyor. Bugün yapılmamış olması yapılmayacak, yapılamaz anlamına gelmiyor. Biz gerçek anlamda Samsun'da sporu ve futbol altyapısını destekleyeceğiz. Çok net şekilde destekler vereceğiz. En önemli projelerimizden ve ihtiyaçlardan olduğunu bildiğimiz konu da Samsun'da bir sporcu tedavi ve rehabilitasyon merkezi kuracağız. Çok geniş kapsamlı, sakat sporcuların tedavisi, rehabilitasyonu, geliştirilmesi anlamında böyle bir merkeze ihtiyaç var. Bunu da şehrimiz sporuna kazandıracağız.”