GENEL
Giriş Tarihi : 26-04-2020 16:52

Cezaevinden çıkan cani baba, oğlunu uykusunda öldürüp yaktı

Denizli'de bir süre önce cinayet suçundan girdiği cezaevinden tahliye olan Eşref K., oğlu Mustafa K.'yı uykusunda keserle öldürdükten sonra cesedi ev ile birlikte yaktı. Cani baba gözaltına alındı.

Cezaevinden çıkan cani baba, oğlunu uykusunda öldürüp yaktı

Denizli'nin Pamukkale İlçesi'ndeki baba vahşeti, Anafartalar Mahallesi 2712 Sokak'taki apartmanın 1'inci katında meydana geldi. Bir süre önce cinayet suçundan tutuklu kaldığı cezaevinden tahliye edilen  66 yaşındaki Eşref K., birlikte kaldığı 47 yaşındaki oğlu Mustafa K.'yı uykusunda keserle vurarak öldürdü. Ardından da cesetle birlikte evi ateşe verdi.

Evden dumanların yükselmesi üzerine durum itfaiye ekiplerine bildirildi. Yapılan söndürme çalışmalarından sonra ise Mustafa K.'nın cesedi bulundu. Cumhuryet Savcısı ve polisin yaptığı incelemede Mustafa K.'nin öldürüldüğü belirlendi. Bunun üzerine baba Eşref K. gözaltına alındı. Yapılan sorgulamada cinayeti itiraf eden cani baba, ilk ifadesinde, 11 yıl önce kızını kaçıran kişiyi oğlunun öldürmesini istediğini bunu yapmayınca da cinayeti kendisinin işlemek zorunda kaldığını, bu yüzden oğluna kızgın olduğunu öne sürdü.