GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-06-2020 13:05   Güncelleme : 22-06-2020 13:05

CHP İl Başkanı o rakamları açıkladı! Samsun Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanıyor

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun'da Haziran 2020’de atık su bedeli hariç 1 metreküp su fiyatının 4.20 TL’ye yükseldiğini belirterek, "Şu anda Samsun Türki̇ye’ni̇n en pahalı suyunu kullanıyor" açıklamasında bulundu.

CHP İl Başkanı o rakamları açıkladı! Samsun Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanıyor

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, yaptığı yazılı açıklamada, ülke genelindeki 30 büyükşehir belediyesinin uyguladığı su tarifeleri incelendiğini ve atık su bedeli hariç olmak üzere bir metreküp suyu en pahalıya satan yerel yönetimin Samsun Büyükşehir Belediyesi olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediyelerin su birim fiyatlarını gösteren tabloyu açıklayan ve Samsun'un bu tabloya göre Türkiye'nin en pahalı suyunu kullandığını belirten Başkan Türkel, "Samsun Büyükşehir Belediyesi vatandaşa sattığı su fiyatının yüksekliğinde Türkiye rekortmenidir.  Su zammı kulvarında Samsun Büyükşehir’e yaklaşabilen tek bir belediye yoktur. Samsun Büyükşehir Belediyesi, otomatik zam uygulaması ile Samsunlunun cebine çapı her ay genişleyen bir hortum bağlamıştır. Vatandaşlar her ay karşılaştıkları fahiş su faturaları nedeniyle isyan ediyor. Bize ulaşan tepkilerin yanı sıra sosyal medyada yükselen haklı sesleri de takip ediyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, SASKİ’nin genel müdürü ve Büyükşehir Meclisi’nin tüm Cumhur İttifakı üyesi unsurlarına buradan çağrıda bulunuyoruz. Elinizi, vatandaşın cebinden çekin. Önümüzdeki ilk Meclis toplantısında su birim fiyatlarında anlamlı bir indirim yapın ve otomatik zam sistemini iptal edin. 
CHP’li Meclis üyelerimiz vatandaşın yararına olacak bu karara destek vereceklerdir" dedi.

CHP İl Başkanı Fatih Türkel'in yayınladığı Büyükşehir Belediyelerin su fiyatlarını gösteren tablo şöyle;

SAMSUN HABER HATTI