18 AĞUSTOS 2018

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz 17 oy farkla güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Kongresi´nde Tufan Akcagöz güven tazeleyerek 17 oy fakla yeniden başkan seçildi. 3 adayın çekiştiği seçimde Akcagöz 274, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve 23. Dönem CHP Milletvekili Suat Binici ise delegelerin 257´sinin oyunu aldı.

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz 17 oy farkla güven tazeledi

Samsun'daki Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 36'ncı İl Olağan Kongresi İlkadım ilçesi'ndeki Fuar içinde bulunan bir düğün salonunda gerçekleşti. 634 delegenin katıldığı seçimlerde mevcut başkan Tufan Akcagöz’ün yanı sıra CHP eski Genel Başkan Yarımcısı Suat Binici ve diğer aday Metin Telatar aday oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu kongre de ilk olarak divan kurulu oluşturdu. Divan kurulu ve gündem maddelerinin oluşturulması sonrasında gerçekleşen kongrede Tufan Akcagöz 274, Suat Binici 257, Metin Telatar ise delgelerin 72'sinin oyunu aldı.

CHP Samsun İl Kongresini 17 oy farkla kazanarak güven tazeleyen mevcut başkan Tufan Akcagöz, sonuçların açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada, “Birlikte el ele bir seçim geçirdik. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Bugün değil her zaman elimizden geleni yapacağız. Dağ, tepe, kar, kış, yağmur, çamur demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizi bu göreve tekrar layık gören tüm partililerimize ve bize gönül veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tufan Akçagöz’ün yönetiminde, Cengiz Bülent Acar, Selçuk Alkan, Hikmet Avcı, Nimet Baş, Seydi Bektaş, Alican Akdağ, Nuri Cömert, Murat Can, Nalan Çilingir, Mustafa Erim Can, Mehmet İnan, Necmi İnce, Ali Kandemir, Turgay Karahan, Esra Kaya, Burhan Kömpe, Şükrü Kumbasar, Mehmet Kundak, Tuncer Onur, Ahmet Orhan, Hatice Özer, Tarık Özkan, Özlen Öztürk ve Fatma Temel yeraldı.

TUFAN AKCAGÖZ KİMDİR?
1977 yılında Çarşamba'da doğdu. İlköğretim ve Lise'yi Çarşamba'da tamamladı.Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Kamu Yönetimi ve Siyaset bilimi alanında yüksek lisans yaptı.

Samsun Barosu yönetim kurulu üyeliği ve Samsun Barosu genel sekreterliği, Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticiliği, Chp Çarşamba İlçe Başkanlığı, CHP Samsun İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, CHP Tüzük Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu. 2011 yılı genel seçimlerinde CHP Samsun milletvekili aday adayı oldu. 27 Aralık 2015 tarihinde yapılan Chp Samsun İl Kongresi'nde Chp Samsun İl Başkanı olarak seçildi. Av.Sinem Akcagöz ile evli olan Tufan Akcagöz, 1 çocuk babası olup, serbest Avukatlık yapmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler