22 EYLÜL 2018

CHP Samsun İl Başkanı´ndan Atakum Belediye Başkanı´na: O imzanın hesabını verecek

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı tarafından ´FETÖ ile bağlantılı ve darbeyle destek olduğu"na dair hazırladığı ve imzaladığı yazı doğrultusunda 12 personelin görevlerinden haksız yere ihraç edildiğini, 8 ay hukuk mücadelesi verildikten sonra bu kişilerin görevlerine iade edildiğini belirterek, "İnsanların kaderi ile oynamak, çocuk oyuncağı değil. O imzanın hesabını verecek" dedi.

CHP Samsun İl Başkanı´ndan Atakum Belediye Başkanı´na: O imzanın hesabını verecek

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı tarafından imzalanan yazı doğrultusunda FETÖ ile bağlantıları olduğu ve darbeye destek verdiği gerekçesiyle geçen yıl 12 belediye personelin Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden ihraç edildiğini, 8 ay süren hukuk mücedelesi sonrasında ise bu kişilerin haksız yere kamudan atıldığı belirlenerek görevlerine iade edildiğini söyledi.

Başkan Tufan Akcagöz, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, Atakum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Samsun Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü'ne 24.07.2016 tarih ve 89801662-010-61 sayılı yazısına istinaden 'OHAL' konulu 71412399-534-E.854 sayılı 'Çok Gizli' damgalı cevabi yazı gönderildiğini belirterek, "Yazıda, '23 Temmuz 2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Olağanüstü Hal Kapsamında Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaaliyette bulunduğuna karar verilen, Fethullahçı Terör Örgütüne iltisakı ve irtibatı olan ve Darbeye destek olduğu düşünülen personellerimize ait bilgiler yazımız ekinde çıkarılmıştır' deniliyor. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın imzası olan bu yazı doğrultusunda ise 12 belediye porseneli görevlerinden KHK ile ihraç ediliyor. 8 ay hukuk mücadelesi verildi ve arkadaşlarımız işlerine iade edildi. Bu hangi vicdana sığar? 8 ay bu insanlar çile çekti. Bu çileye kim sebebiyet vermiş? İşte belgesi burada" dedi.

O İMZANIN HESABINI VERECEK
Akcagöz, “Sayın Taşçı, açıklamış olduğum belgenin, Samsun Valiliği'nin sorduğu soruya cevaben yazıldığını söylüyor. Belge, resmen bir ihbar içeriyor. Bu yazıda, FETÖ ile rabıtası ya da iltisakı olduğu düşünülen personelin isimlerinin Valiliğe bildirilmesi söz konusu. Yani, İshak Taşçı, hazır ortalık karışıkken muhaliflerden kurtulmak istemiş ama işte olmadı. Bu belgenin ortaya çıkabileceğini bilse, asla böyle bir yola tevessül etme cesaretini göstereceğini sanmıyorum. İnsanların kaderi ile oynamak, çocuk oyuncağı değil. O imzanın hesabını verecek" diyerek "Şimdi ben kendisine tüm Samsun kamuoyu huzurunda soruyorum; 22 Kasım 2016 tarih ve 677 sayılı KHK ile Atakum Belediyesinden ihraç edilen memurların, haklarında yürütülen emniyet yada Cumhuriyet Savcılığı soruşturması sonucu değil "Atakum Belediye Başkanlığının talebi üzerine" ihraç edildiklerini kanıtlarsam, onurlu bir insan gibi davranıp Atakum Belediye başkanlığından istifa edecek misin?“ ifadelerini kullandı.

HODRİ MEYDAN
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın, ‘Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Hodrimeydan demiştik karşıma çıkamadılar’ sözünü de değerlendiren Tufan Akcagöz, “Hodrimeydanı biz size diyoruz. İl Başkanınıza iki yıldır çağrı yapıyorum, dilimde tüy bitti. Şimdi aynı çağrıyı sana yapıyorum. Gel, bir televizyon ekranında seninle karşı karşıya gelelim. Hodri meydansa hodri meydan. Hizmet adamıyım diyorsun, hem ne kadar hizmet yapmışsın onları da konuşuruz. Millet de izler, kim haklı kim haksız kararını verir. Cesaretin varsa gel. ‘Gel seçimde karşıma aday ol’ kabilinden beylik lafları bırak. Seçime çok var. Şimdi gel, bir televizyon ekranında çık karşıma. Cesaretin varsa gel, yoksa kuru sıkı laflar etme“ diye sözlerini tamamladı.

SAMSUN HABER HATTI'NA KONUŞTU: GÜLÜP GEÇİYORUM
Bu arada Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı. CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün iddialarıyla ilgili Samsun Haber Hattı'na konuştu. CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün söylemlerini kayda değer bulmadığını ve gülüp geçtiğini belirten Başkan İshak Taşçı, "Bu ülkede devletin kanunları, hakimi, savcısı, emniyeti var ve soruşturmaları gayet sağlıklı bir biçimde soruşturmaları yürütüyorlar. Biz bu konuyla ilgili yetkili makam, işlem yapan makam değilis. Bizim işimiz belediyeciliğin getirdiği projeleri hizmetleri yapmaktır. Bunun için bu tip iddialar basit ve gülünçtür. Ben hukukçu olan bu arkadaşa bu sözleri yakıştıramıyorum" dedi.

PROJELERİ SULANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR
Atakum Belediyesi'nin 3,5 yılda 78 poje gerçekleştirdiğini ve bunları hayata geçirmeyi sürdürdüğünü de dile getiren Başkan Taşçı, muhalefetin kendilerini ilgi alanlarıyla ve hizmet noktasında eleştiremediğini de dile getirerek, "Bizler kendilerinden bu tür eleştiriler bekleriz. İlgi alanımız olmayan eleştrilerle hiç işimiz olmaz. Bunlar Atakum Belediyesi'nin 3,5 yılda yaptığı projeleri, hizmetleri, vatandaşların memnuniyetini sulandırmaya çalışıyorlar. Kusura bamasınlar, biz bu konulara girmeyiz. İşimize bakar, projelerimizi yaparız" diye konuştu.

YÜREĞİN YETİYORSA ADAY OLARAK KARŞIMA ÇIK
Cumhuriyet Halk Partisi'nin 2019 seçimlerinden gelecek göremediği için başarılarını bu tarz hareketlerle gölgelemeye çalıştığını da söyleyen Başkan İshak Taşçı, CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz'e seslenerek, "Sen koskoca CHP İl başkanısın. Etraftan gelen bilgilere göre, Atakum belediye Başkanlığına aday olacağın söyleniyor. CHP içinde de 4-5 kişi başkan adayı olmak istiyor. Genel merkezinle konuş, Atakum Belediye Başkan adayı ol. O zaman adayım diye sahaya çık, yüreğin yetiyorsa yarışalım. Projeleri yarıştıralım. Boyumuzun ölçüsünü alalım. Ben bundan böyle kendisine cevap vermeyeceğim. Çünkü seviyeyi çok aşağılara düşürmüş durumdalar. Biz bundan sonra hizmetlerimizi konuşacağız" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Freni boşalan kamyon, 16 otomobili biçti
Freni boşalan kamyon, 16 otomobili biçti
Fulya'yı, boşandığı mühendis eşi yastıkla boğarak öldürdü
Fulya'yı, boşandığı mühendis eşi yastıkla boğarak öldürdü