GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-01-2020 11:42

Çocuklar sordu, Samsun Valisi cevapladı

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Milli Mücadelenin 100.Yılında 100.000 İmza' Projesi kapsamında Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulu’nda görev yapan öğretmenleri ve öğrencileri makamında kabul etti. Çocukların sorularını cevaplandıran Vali Kaymak, "Vali olmasaydım, öğretmen olurdum" dedi.

Çocuklar sordu, Samsun Valisi cevapladı

Samsun Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulu öğrencilerini, öğretmenleriyle birlikte makamında kabul eden Samsun Valisi Osman Kaymak, okul ile ilgili bilgi aldıktan sonra çocuklarla sohbet etti. Ardından öğrencilerden Nur Banu'nun "Siz bu mevkiye nasıl geldiniz?" sorusuna da, “Ben ilkokulda çok kitap okuyordum. Öğretmenimi çok dinler, onların sözünü tutardım. Ben bu mevkiye okuduğum kitaplar ve öğretmenlerimin sayesinde geldim. Memleketime ve insanlara nasıl faydalı olurdum diye hayal kurardım. Bu işleri yaparken çok zeki olmak gerekmiyor. Çok çalışmak gerekiyor. Çocuklar benim başarımın sırrı, çok ders çalışmaktır. Ben gece gündüz ders çalışırdım. Çocuklar iyi insan olmak için anne-baba ve öğretmenlerimizi çok iyi dinleyeceğiz. Ders çalışacağız ve verilen görevleri iyi yapacağız. Lütfen anne ve babalarınızın kıymetini bilin. Anne ve babalarınızın sözünden hiç çıkmayarak, onların dualarını alın" diye cevap verdi.

2-E sınıfından Onur isimli öğrencinin "İşinizin en zorlandığınız yanı nedir?" sorusu üzerine Vali Osman Kaymak, "Ben işimi çok seviyorum. İşini çok seven insanlar genelde her zorluğu başarmaktadır. Bir defa işinizi ve insanları çok seveceksiniz. Ben Samsun’u çok seviyorum. Samsun Milli Mücadelenin başladığı şehirdir. Samsunlu olmak gurur verici, lütfen siz Samsunlu olduğunuz için onur ve gurur duyun" dedi.

Kübranur isimli öğrencinin "Vali olmasaydınız ne olmak isterdiniz?" sorusuna ise Vali Kaymak, “Öğretmen olmak isterdim. Öğretmenlik mesleğini çok seviyorum, öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Çünkü Doktoruda, Valiyide yetiştiren öğretmenlerdir. Bizlere her şeyi öğreten ve bugünlere getiren onlardır” diye karşılık verdi.

Sohbetin ardında milli mücadele ruhunun genç nesillere aktarılması için Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulu tarafından hazırlanan ve 23 Nisan'a kadar 100.000 imza toplanmasını amaçlayan 'Milli Mücadelenin 100.Yılında 100.000 İmza' Projesine, Vali Osman Kaymak da imza vererek destek oldu.

Ziyaretin sonunda Vali Osman Kaymak, öğrencilere kitap hediye etti.  Ziyarette ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de hazır bulundu.

SAMSUN HABER HATTI