GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-12-2019 15:28   Güncelleme : 08-12-2019 17:14

Çorumspor-Samsunspor maçı öncesi olay çıktı

Yeni Çorumspor-Samsunspor maçı öncesinde stad önünde olay çıktı. Taraftarlar biletleri olmasına rağmen trübüne alınmamasına tepki gösterince polis müdahalesiyle karşılaştı. Taraftara polisler tarafından, TOMA'lardan tazyikli su sıkılırken, biber gazla da müdahalede bulunuldu. Olayların büyümesi üzerine stad çevresine jandarma ekipleri sevkedildi.

Çorumspor-Samsunspor maçı öncesi olay çıktı

TFF 2. Lig Beyaz grupta Samsunspor'un deplasmanda Yeni Çorumspor ile oynayacağı maç için sabahın erken saatlerinden itibaren kente giden taraftarlar polisin orantısız güç kullanımıyla karşılaştı.

Samsunspor taraftarı biletleri olmalarına rağmen misafir tribününe kendilerini almayan görevlilere tepki gösterdi. Bu sırada taraftarlar polis tarafından stad çevresinden uzaklaştırılmaya çalışıldı. Ardından çevik kuvvet polisleri taraftarın üzerine önce TOMA'larla tazyikli su sıktı, ardından da biber gazla müdahalede bulununca kargaşa çıktı.

Bazı taraftarlar biber gazından etkilendi ve ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Çıkan olaylarda 2 polis memuru da yaralandı.

Bu arada olayların daha fazla büyümemesi için jandarma ekipleri stad çevresine jandarma ekipleri sevk edildi. 

SAMSUN HABER HATTI