17 AĞUSTOS 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atakum Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi´nin kütüphanesini açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telekonferansla bağlandığı Samsun´un Atakum İlçesi Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi´nin kütüphanesini hizmete açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atakum Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi´nin kütüphanesini açtı

Atakum İlçesi Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi kütüphane açılış töreni öncesi, İmam Hatip Okulu Mezunları ve Mensupları Derneği’nin 'İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu'nda İmam Hatip Gençlik buluşması töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu günlere kolay gelmedik. Çok eza, cefa ettiler. Sizleri üniversitelerin kapılarından çevirdiler. Fakat sabrettik, sabrettiniz. Sabreden kimse zafere ulaşır. Bu gün bulunduğumuz yere adeta tırnaklarımızla kazıyarak geldik. İmam Hatipler samimiyetle ve sabırla yürütülen kutlu mücadelenin en güzel meyvesidir. Bu okullarımızın tarihi milletimizin son bir asırda yaşadıklarının bir özü, özeti gibidir. Milletimizin hangi badireleri aşarak bu günlere gelmeyi öğrenmek isteyenlerin ilk bakacakları yerlerden biri de İmam Hatip Okulları olmalıdır. Bu okulların sahibi yediden, yetmişe milletimizin ta kendisidir. Ben sizlerle gurur duyuyorum, iftihar ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından telekonferans sistemi ile Samsun'a bağlandı. Bağlantı sonrasında Samsun Valisi İbrahim Şahin yaptığı konuşmada, “Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin öğrenci sayısına bakıldığında kızlar erkeklerden daha fazla. İnşallah bu kızlarımız geleceğin anneleri ve aynı zamanda bilim insanları olacaklar. Sayın Cumhurbaşkanım; Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce ve Arapca temelli bir İmam Hatip Lisemiz. Yavrularımızın bazıları İngiltere'de, bazıları Ürdün’de ve Arap ülkelerinde Arapça ve İngilizceyi mükemmel bir şekilde öğreniyor ve uyguluyorlar. Ben bu binaya, bu komplekse katkı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımıza da izin verirseniz teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Samsun Valisi Şahin'in konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, telekonferansla bağlandığı Atakum İlçesi Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi kütüphane açılış kurdelasını, "Ben de kütüphanemizin tüm öğrencilerimize inşallah faydalar sağlasın, onların ufkunun açılmasına, ilminin, irfanının ziyadeleşmesine inşallah vesile olsun diyor, İstanbul’dan şu anda Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu'ndaki tüm öğrencilerle birlikte sizlere selamlar, sevgiler gönderiyoruz" diyerek, "Hayırlı olsun" sözleri Vli Şahin ile birlikte kesti. Açılışın ardından Vali Şahin, Atakum İlçesi Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi kütüphanesini gezerek kitapları inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Açılış törenine ayrıca, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İl Mili Eğitim Müdürü Coşkun Esen, okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendisini ısıran köpeğe ateş eden polise soruşturma
Kendisini ısıran köpeğe ateş eden polise soruşturma
15 aylık Zeynep, buzdolabında boğuldu
15 aylık Zeynep, buzdolabında boğuldu