GENEL
Giriş Tarihi : 31-10-2020 16:31   Güncelleme : 31-10-2020 16:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'e gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Van'daki temaslarının ardından İzmir'e gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'e gidiyor

Partisinin 7. Olağan İl Kongresi için Van'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan deprem sonrası bölgede incelemelerde bulunmak için İzmir'e hareket edecek.

Partisinin 7. Olağan İl Kongresi için Van'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan deprem sonrası bölgede incelemelerde bulunmak için İzmir'e hareket edecek.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van Atatürk Şehir Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti Van 7. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmada, "Devletimiz tüm imkanlarıyla İzmir'in yanında. Yıkılan evlerin yerine yenilerini yapacağız" dedi. Erdoğan, "İzmir depremi dolayısıyla geçmiş olsun ve taziye mesajlarını ileterek yardıma hazır olduğunu bildiren tüm dost ülkelere teşekkür ediyorum. Devletimiz tüm imkanlarıyla İzmir'in yanında. Yıkılan evlerin yerine yenilerini yapacağız. Deprem anından itibaren bakan, milletvekili, tüm kurumlarımız, Kızılayımız, AFAD'ımız, hep birlikte İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk. Şehirlerimizi kanser gibi saran tek katlı veya çok katlı gecekondular nedeniyle acı yıkımlar yaşıyoruz. Bundan 9 yıl önce meydana gelen Van depreminde 640 can kaybı 4 bini aşkın yaralımız vardı. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin. Yeter ki Van istesin çare bulunur.  Bu vesiliyle kuruluşundan bu güne teşkiletımızda yer alan arkadaşlarımıza selamlıyorum. Bizleri bir kez daha coşkuyla bağrınıza batığınız için şahsım adına her birinize teşekkür ediyorum" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Bir dinin peygamberi bir ülkenin yöneticisine sergilenen çirkinlikleri özgürlük kılıfı altında savunanlar demokrasi kavramına zarar veriyor. Avrupa değerleri diye çıkılan yolun diğer inançlar ve toplumların sembollerine karşı en bayağı hakaretlerin savunuculuğuna çıkması çok acı.

Dünya yeni bir ekonomik sisteme geçişin sancılarını yaşıyor. Batı ülkelerinin faşizm, ırkçılık gibi hastalıklarının ilk krizde hemen nüksettiğin görüyoruz. Şimdi sığınmacı akımlarına karşı sınırlarını kapatıyor.

Son dönemde Fransa başta olmak üzere, kimim ülkelerde yükselen İslam düşmanlığıyla ortaya çıkan çarpık zihniyet batıda devam ediyor. Irkçı saiklerle yola çıkanlar bu duygularını artık gizleme gereği duymuyor. 

Hz. Muhammed'e yapılan her hakaret tüm Müslümanlara yapılmış sayılır. Hamdolsun milletimiz bu gerçeği gördü. 

Bölgemizde  yaşanan her mesele doğrudan ülkemizi ilgilendiriyor. 

Şu gerçekleri gayet iyi biliyoruz. Peygamber efendimize edilen her hakaret tüm Müslüman alemini hedef almaktadır. Şahsıma edilen her hakaret Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamını hedef almaktadır.

Bugün bize düşen kendi davamıza sıkı sıkıya sarılmaktır. Bunu da vakarla, dirayetle, soğukkanlılıkla yapacak asla provokasyonlara itibar etmeyeceğiz.

"CEVABIMIZI YENİ BİR EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞIYLA VERİYORUZ"

Ekonomimizi bir yandan koronavirüs salgının sıkıntılarına bir yandan da yapılan saldırılara karşı ayakta tutuyoruz. 40 milyar liralık karşılıksız nakit desteği sağladık. Görülmemiş kredi ve vergi teşviklerini devreye soktuk. İhtiyaca öre yeni teşvik paketleri hazırlayıp uygulamaya alıyoruz. Böyle dönemler aynı zamanda cesur kararlar ile çok büyük atılımların da fırsatlarıdır. Ülkemizi kuşatmaya kalktılar istiklal ve istikbalimize canımız pahasına karşı çıkarak karşılık verdik. Ülkemizi ekonomi alanından kuşatmaya çalışanlara cevabımızı da yeni bir ekonomik kurtuluş savaşıyla veriyoruz. Ekonomide gerçekleştirdiğimiz büyük yapısal değişim, en az kapitülasyonların kaldırılması kadar tarihi anlama sahiptir. 

"DARBECİLERİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE TEPELEDİK"

Vesayeti milletimizle birlikte tasfiye ettik. Darbecileri milletimizle birlikte tepeledik. Örnek bir Türkiye’yi milletimizle birlikte kurduk.

"ÜLKE GENELİNDE ÜYE SAYIMIZ 11 MİLYONU GEÇTİ"

Ülke genelindeki üye sayımız 11 milyonu geçti. Böyle bir parti yok. Bu konuda il ve ilçe teşkiletlerımıza güveniyorum. Bu konuda gösterdiğiniz gayretler ve yaptığınız fedakarlıklar çin Allah hepinizden razı olsun." (ntv)