SİYASET
Giriş Tarihi : 20-09-2020 08:14   Güncelleme : 20-09-2020 08:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samsun'a çok güveniyorum

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'un Vezirköprü İlçe kongresine telefonla bağlanarak, "Samsun'a çok güveniyorum" dedi. Erdoğan konuşmasında Samsun'un kendisine yakışır başarılara imza atmaya devam edeceği inancında olduğunu da belirtti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de kongrede yaptığı konuşmada, "Geldiğimiz nokta itibariyle Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız ümmetin önderi" diyerek, "Her kim ki bu yola, harekete bilerek ya da bilmeyerek gizli veya aşikar, negatif enerji verirse büyük bir vebale girer" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samsun'a çok güveniyorum

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, gerçekleştirilen Vezirköprü ve Ladik kongreleri ile toplamda 16 ilçenin olağan kongresini tamamlamış oldu. Her iki ilçede de mevcut başkanlar tek liste ile girdikleri seçimlerde güven tazeledi. Vezirköprü 7. Olağan İlçe Kongresi'ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, konuşmasına başlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir telefon bağlantısı gerçekleştirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan kurulan telefon bağlantısında,  kongreye katılan hazirunu selamladı ve gerçekleşen kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının Samsun'a güven duyduğunu belirterek,  "31 Mart yerel seçimlerinde aldığı oy oranı ile Türkiye 3. olan Vezirköprü teşkilatımıza güveniyorum. Ana kademe teşkilatımıza güveniyorum. Kadın Kolları teşkilatımıza güveniyorum. Gençlik Kollarımıza güveniyorum. Hele hele Vezirköprü ile beraber Samsun teşkilatımıza çok daha fazla güveniyorum" dedi. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönem üye çalışmaları kapsamında da öne çıkan Samsun'a duyduğu güveni yineleyerek, Samsun'un kendisine yakışır başarılara imza atmaya devam edeceği inancında olduğunu belirtti.

 MUSTAFA DEMİR: CUMHURBAŞKANIMIZ, GENEL BAŞKANIMIZ ÜMMETİN ÖNDERİ

Kongreye katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de yaptıpı konuşmasında Samsun genelinde  tüm kırsal altyapıyı bitireceklerini söyledi. Konuşmasında AK Parti’nin iş yapan adamların hareketi olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Demir, AK Parti’nin yalnızca ülkesinin kalkınması için çalışan bir parti olarak görülmemesi gerektiğini belirterek, “Geldiğimiz nokta itibariyle Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız ümmetin önderi. Biz bir dava hareketiyiz. Bize yalnızca 85 milyon insanımızın ihtiyacı yok. Ümmetin bize ihtiyacı var. Bütün dünya insanlığı için bir misyon hareketiyiz. Çalışırken, gayret ederken 2023 yılındaki seçimlere giderken lütfen herkes, yaşadığımız her an, bu harekete sağlayacağımız pozitif enerjinin bütün dünya insanlığı için de bir anlam ifade ettiğini lütfen unutmayalım. Biz öyle bir yola gidiyoruz ki, öyle bir yolda yürüyoruz ki bunu adını bildiğim gibi ifade etmek istiyorum; Her kim ki bu yola gerçekten bir katkı sağlar, yaradan da onun ömrünü ve geleceğini bereketlendirir. Her kim ki bu yola, harekete bilerek ya da bilmeyerek gizli veya aşikar, negatif enerji verirse büyük bir vebale girer. Şimdi bizler bu hüviyetimizi ön plana çıkarıp yolumuza devam etme gayreti içerisindeyiz. Bu kutlu yolda hepimiz elimizden geleni yapalım” ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI