GENEL
Giriş Tarihi : 05-04-2020 23:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! PTT'den her hafta eve teslim ücretsiz maske

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ve Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın koordinasyonunda maske.epttavm.com üzerinden vatandaşlara her hafta içinde 1 paket (3 katlı 5 adet) maske evlere ücretsiz olarak dağıtılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! PTT'den her hafta eve teslim ücretsiz maske

PTT. A.Ş'nin resmi twitter sayfasından yapılan açıklamada, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Türkiye’nin Milli Pazar Yeri ePttAVM üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske sağlanacağını ve kargo gönderimlerinin de PTT Kargo ile ücretsiz gerçekleştirileceği vurgulandı.

İşte o açıklama:

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı almış olduğu karar doğrultusunda maske.epttavm.com üzerinden kendiniz ve aile üyeleriniz için hiçbir ücret ödemeden maske temin edebilirsiniz. Ücretsiz maske temini için, aile üyelerine ait bilgileri maske.epttavm.com adresindeki formda doldurmanız yeterli olacak. Vatandaşlarımızın her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Maskeleriniz, PTT Kargo ile ücretsiz olarak adresinize getirilecektir. Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşlarımızın ücretsiz maske temininden yararlanamayacağını bildirmek isteriz. T.C. kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir" denildi.

İLETİŞİM BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA
Bu arada Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun de twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ın talimatıyla, Sağlık ve Ulaştırma Altyapı Bakanlığı’nın koordinasyonunda 20-65 yaş arası vatandaşlarımıza maske dağıtılacaktır. https://maske.epttavm.com adresindeki formu dolduran her vatandaşımızın evine haftada 5 adet maske teslim edilecektir" ifadelerini kullandı.

Ücretsiz maskelerin https://maske.epttavm.com/ ve e-devlet üzerinden talep edileceği belirtildi.