GENEL
Giriş Tarihi : 15-03-2023 13:27   Güncelleme : 16-03-2023 17:51

Deprem bölgesinde sel felaketi: 16 ölü 5 kayıp

Adıyaman ve Şanlıurfa'da etkili olan şiddetli yağışlar sonucu bazı dereler taştı, araçlar sel sularıyla sürüklendi. Sel felaketinin yaşandığı Adıyaman'da bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi kayboldu. Şanlıurfa'da ise sele kapılan 14 kişi yaşamını yitirdi, kayıp 3 kişinin arandığı belirtildi.

Deprem bölgesinde sel felaketi: 16 ölü 5 kayıp

Deprem bölgesinde dün akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren şiddetli yağışlar nedeniyle Adıyaman ve Şanlıurfa sel felaketi yaşandı. 

Sel suları nedeniyle sokaklar nehire döndü. Çok sayıda araç sulara kapılarak sürüklendi. Çadır alanları da suyla kaplandı. Sel sularına kapılan anne ve çocuğu çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Adıyaman'ın Tut ilçesinde bir bahçeye kurulan konteynerin suya kapılması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi kayboldu.

Şanlıurfa'da da sağanağın etkisiyle su baskınları oluştu, sele kapılan 14 kişi yaşamını yitirdi, kaybolan 3 kişinin bulunması için arama-kurtarma çalışması başlatıldı. Kentteki çok sayıda sokak ve cadde de su altında kaldı.

Şanlıurfa Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisi şiddetli sağanak yağıştan etkilendi ve serviste tedavi gören 25 hasta başka hastanelere sevk edildi.