GENEL
Giriş Tarihi : 13-02-2023 12:30

Deprem fırsatçılığı yapan tesise 1 milyon 860 TL ceza

Ticaret Bakanlığı deprem bölgesi üzerindeki bir dinlenme tesisine fahiş fiyatla çorba satısı yapmaktan 1 milyon 860 TL ceza kesildiğini duyurdu.

Deprem fırsatçılığı yapan tesise 1 milyon 860 TL ceza

Deprem bölgesi üzerindeki yolda bulunan bir dinlenme tesisinde fahiş fiyatla çorba satıldığına dair sosyal medyada yayımlanan görüntüler üzerine Ticaret Bakanlığı harekete geçerek tesise milyonluk ceza kesti.

Ticaret Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Ülkemizde yaşanan büyük depremin ardından, deprem bölgelerine yardım götüren ya da deprem bölgesinden yurdumuzun diğer bölgelerine gitmeye çalışan vatandaşlarımıza bir yol üzeri dinlenme tesisi işletmesinin fahiş fiyatla çorba satışı yaptığına dair sosyal medyada görüntüler yer almıştır. Ayrıca bu işletmeyle ilgili Bakanlığımıza çok sayıda şikayet başvuruları ulaşmıştır. Ticaret İl Müdürlüğümüzce fahiş fiyat ve fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında yapılan denetimlerde bahse konu yol üzeri dinlenme tesisi işletmesine toplam 1 milyon 860 bin TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Bu minvalde Ticaret Bakanlığımızın denetimleri aralıksız devam etmektedir.'' ifadelerine yer verildi.