20 ŞUBAT 2019
Advert
Advert

Devlet Bahçeli Samsun´da konuştu: Zillet ittifakından Cumhurbaşkanı çıkmaz

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin Samsun Mitinginde yaptığı konuşmada, "Zillet ittifakından Türkiye Cumhurbaşkanı çıkmaz. Allah´ın izniyle 24 Haziran´da Türkiye Cumhuriyeti´nin 13. Cumhurbaşkanı ilk turda seçilecek, o isim de Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır" dedi.

Devlet Bahçeli Samsun´da konuştu: Zillet ittifakından Cumhurbaşkanı çıkmaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk'ün Bayrağına" temalı Samsun mitingi öncesinde şehir girişinde partililer tarafından çiçeklerle karşılandı.

Ardından Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Bahçeli, "Cumhur İttifakı Millet Aklı Türkiye'nin Samsun'un teminatı. 24 Haziran seçimlerinin ülkemize milletimize devletimize partimize ve demokrasi hayatımıza yeni güzellikler yepyeni bir ruh getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Kalkıyorlar 19 Mayıs'la hesaplaşmak 29 Ekim'den intikam almak için ittifak kuruyorlar. Türk düşmanlarıyla el ele verip aynı hizaya giriyorlar. CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ toplanmışlar hep aynı kirli söylemi tekrar ediyorlar. Bunların birbirinden farkı yoktur. Bunlarda hayır yoktur gelecek yoktur. Biz Cumhur İttifakı diyoruz. Zillet ittifakı bağımlılığa hizmet ediyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağını söylüyorlar. Eski sisteme geri döneceklerini söylüyorlar. Çatıları zillet olanlar hayal aleminde yaşıyorlar. Fikri ve zikri karışık olanlar davetsiz gelenin döşeksiz oturacağını bilmiyorlar. Seçim ikinci tura kalırsa PKK kimi destekleyeceğini açıkladı.

"ZİLLET İTTİFAKINDAN CUMHURBAŞKANI ÇIKMAZ"
El çocuğundan oğul, bunlardan da adam olmaz. Zillet ittifakından Türkiye'ye Cumhurbaşkanı çıkmaz. İlk turda seçilecek o isim de Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. Çabalar boşunadır. Hevesle beyhudedir. Türk milleti istiklal haklarını çiğnetmeyecek muhteşem iradesini sandıkta gösterecektir. 24 Haziran'da kazanan bereket, birlik, bolluk olacaktır. Kazanan milli mücadele ruhu, zafer ise kızıl elma ülküsünde buluşan Türkiye'nin olacaktır.

"15 TEMMUZ'DA VATAN PARÇALANIYORDU"
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de milli bekamızın güvenceye alınma ihtiyacından ortaya çıktı. Zalimlere karşı bir miyiz? FETÖ'ye PKK'ya bunların siyasetteki taşeronlarına karşı aynı safta mıyız? 15 Temmuz'da vatan parçalanıyordu, tıpkı 1919'da olduğu gibi. Bağımsızlığımız elimizden kayıp gidecekti. FETÖ ateşe silaha sarılmıştı. Ederi 1 dolar olan hainler TBMM'yi bombaladılar. 251 vatan evladını şehit ettiler. Hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık. Bekamızı infaza kalkıştılar. Türk milleti sessiz kalamazdı. En sert duruşu gösterdik. Darbeci teröristlerin önünü kestik. Aziz milletimiz 'Ya İstiklal ya ölüm' dedi FETÖ'cüleri doğduğuna pişman etti.

"KARŞI ÇIKANLAR BİT PAZARINDA BEZİRGANLIK YAPANLAR"
Türkiye'ye kefen biçen şerefsizler vazgeçmeyecekti. Yeni bir hükümet sistemi tecelli etti. 16 Nisan 2017'de Türk milleti yeni hükümet sistemine 'evet' dedi. Yeni sistem kutlu bir diriliş, sağlam bir duruş, devamlı bir yükseliştir. Yeni sisteme karşı çıkanlar bit pazarında bezirganlık yapanlardır. Zeytin dalı harekatını çekemeyenlerdir. CHP'ye kulak verilirse hep aynı yalan dolan masal. Mustafa Kemal'in kemiklerini sızlatan CHP kriz ve kaosa oynuyor. FETÖ'ye bir kez olsun 'terör örgütü' diyebildiler mi? 15 Temmuz'u bir defa da olsa hain bir darbe kalkışması olarak ilan edebildiler mi? Bunlara kulak versek 15 Temmuz senaryo, düzmece ve planlıdır.

"ZİLLET İTTİFAKI İKİNCİ TURA KALIRSA İŞGAL GİRİŞİMİ ZEMİN BULACAK"
24 Haziran'da zillet ittifakı öne çıkar ikinci tura kalırsa FETÖ'nün 15 Temmuz'da yarım bırakmak zorunda kaldığı işgal girişimi yeniden zemin bulacaktır. Mesele aç kaldım tok uyudum meselesi değildir mesele Türkiye'dir.

"YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ UYGULAMAYA GEÇMELİDİR"
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türk milletinin emek emek kazandığı milli bir reform tarihi bir iradedir. Cumhur İttifakı milli bir aklın ürünüdür. Terörizmle çok boyutlu mücadelenin başarısı için yeni hükümet sistemi uygulamaya geçmelidir. Münbiç'teki duruşumuz, Afrin'deki cesaretimiz, Kandil'deki azametimiz için Türkiye yol kazasına uğramamalı 24 Haziran'dan sonra daha güçlü yolun devam etmelidir.

"24 HAZİRAN'DA HAİNLER SİNECEK"
Bu sistemle devlette tıkanıklık olmayacak, Meclis kuvvetlenecek, yargı daha bağımsız hale gelecektir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi milli vicdana sadakatin ifadesidir. Türkiye 24 Haziran'dan sonra rahat bir nefes alacaktır. Hainler sinecek, Türk düşmanları felç geçirecek. Biz Türkiye için varız. Bizim tarafımız bellidir. Mutlaka başaracağız. 24 Haziran'da yeni bir Türk zaferine hep birlikte ulaşacağız. Seçim beyannamemizde verdiğimiz sözlerin hepsini hayata geçirmek için çok çalışacağız. Başkaları kavga edebilir biz oralı olmayacağız.

"BÜTÜN GAYRETİMİZLE MÜCADELE EDECEĞİZ"
MHP TBMM'de güçlü bir şekilde yer alıp sosyal, ekonomik politikalar üzerinde tesirli olacaktır. Teröristler, çocuk istismarcıları, kadın katilleri hariç olmak üzere kader kurbanlarına af çıkarılması...Ekonominin ihtiyacı olan yapısal reformların hızla gerçekleştirilmesi...Staj sürelerinin emeklilik hizmetine sayılması...Şoförlere yıpranma payı hakkı temin edilmesi...Mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması...İşsiz her aileden bir kişiye asgari ücretin yarısı kadar aile yardımı verilmesi...Üniversiteye giriş sınavının kaldırılması...Emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderilmesi...Kadına çocuğa suçlarda cezaların ağırlaştırılması...Asgari ücretten vergi alınmaması...Kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerini emekli aylığına yansıtılması...Uzman çavuşlarımızın tümünün kadroya alınması...Polislerimizin ek göstergesinin 3600'e yükseltilmesi...Engelli ve yakını aylığının yükseltilmesi...Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilmesi için gerekli yasaların çıkarılması konusunda bütün gayretimizle mücadele edeceğiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da polis, 5 kişiyi bıçaklayan saldırganı öldürdü
Fransa’da polis, 5 kişiyi bıçaklayan saldırganı öldürdü
Mersin'de liste geç verildi, Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı riske girdi
Mersin'de liste geç verildi, Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı riske girdi