24 EYLÜL 2018

Dilek öğretmen, öğrencilerini Uzay Kampı´na götürdü

Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı Kumköy İlkokulu öğrencileri, İzmir´deki Uzay Kampı Türkiye´nin Yıldızlar ve Gezegenler Macerası programına katılarak, uzay bilimleri ve teknolojileri alanında uygulamalı eğitim aldı.

Dilek öğretmen, öğrencilerini Uzay Kampı´na götürdü

Samsun'da 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘Yılın Mesleğinde Fark Yaratan Öğretmeni’, 2014 yılında Varkey Gems Vakfı tarafından düzenlenen ‘Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi’ tarafından da 'Dünyanın En iyi 50 öğretmeni' arasında gösterilen ilk Türk öğretmeni olan Dilek Livaneli, müdürü olduğu Kumköy İlkokulu öğrencilerini İzmir'deki Uzay Kampı Türkiye'ye götürdü.

Öğrenciler, üç günlük program boyunca sanal uzay uçuş görevi, dijital planetarium, uzay giysileri, NASA tasarımlı astronot simülatörlerinin kullanımı, topraksız bitki yetiştirme gibi aktivitelere katıldı. Öğrencilerin gökyüzüne baktığında anlamlandırabilecekleri bir şeyler olmasını istediğini belirten Dilek Livaneli, "Yıllardır öğrencilerime ilkleri yaşatma konusunda öncü olmaya çalıştım. Köyde eğitim gören öğrencilerime bu mükemmel eğitimi ve deneyimi yaşatmaktan dolayı çok mutluyum. 9-12 yaş grubundaki öğrencilerimin ilk kez ailelerinden uzak kalıp Uzay Kampı Türkiye’de yaşayarak öğrenmeleri onlarda inanılmaz bir özgüven yarattı. Kampta öğrencilerimin liderlik becerileri arttı, takım çalışmalarının önemini kavradılar ve beklediğimizin çok üstünde donanımlı bir eğitim ekibiyle karşılaştılar. Her dakikası dolu dolu geçti. Çocukların mutluluğu her şeyden önemli ve bu defa öğrencilerim evrensel bakış açısı kazanıp ve uygulamalı uzay deneyimleri ile tanışmış oldular" dedi. 

Öğretmenliğin yanı sıra köy okulunda okuyan öğrencilerin ve onların ailelerinin sosyal yaşantılarının çeşitlenmesi için de projeler hazırlayan Livaneli, kendilerine sopnson olarak destek veren kurum ve kişilere de teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 2 kadının cesedi bulundu
2 kadının cesedi bulundu
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı