GENEL
Giriş Tarihi : 15-06-2023 17:13

Diyarbakır'da arazi kavgası katliama döndü: 9 ölü, 2 yaralı

Diyarbakır'da iki aile arasında çıkan arazi tartışması silahlı kavgaya döndü. Olayda 9 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.

Diyarbakır'da arazi kavgası katliama döndü: 9 ölü, 2 yaralı

Diyarbakır'daki katliama dönüşen arazi kavgası Bismil ilçesi Serçeler Mahallesi'nde meydana geldi. 2 aile arasında çıkan arazi tartışması kavgaya döndü. Silahların da kullanıldığı olayda 9 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.

Çıkan olay üzerine bölgeye çok sayıda güvenlik ekibi sevk edilirken, Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın araştırılması amacıyla 3 savcı görevlendirdi.

Bu arada Diyarbakır Valiliği tarafından olayla ilgili yapılan açıklamada, silahlı kavgada  O.T,. S.T., H.T., M.C.T., M.E.A., S.A., M.A. Y.A. ve Ö.A.'nın hayatını kaybettiği belirtilerek, "Olayda yaralanan M.A. ve A.A. adlı vatandaşlarımız hastaneye sevk edilmiş olup, tedavilerine devam edilmektedir. Olaya karıştığı değerlendirilen bir araç ve içindekilerin yakalanması yönünde çalışmalar devam etmektedir. Olayda kullanılan silahlar ele geçirilmiş olup, güvenlik güçlerimizce karadan ve havadan geniş çaplı güvenlik önlemleri alınmıştır" denildi.