GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-03-2021 05:06   Güncelleme : 05-03-2021 10:37

Düşen helikopterde Samsunlu Yüzbaşı Salih Sarıoğlu şehit oldu

Bitlis Tatvan'da düşen helikopterde 11 asker şehit oldu. Şehit11 asker arasında Samsun'un Bafra İlçesi nüfusuna kayıtlı Yüzbaşı Salih Sarıoğlu da bulunuyor.

Düşen helikopterde Samsunlu Yüzbaşı Salih Sarıoğlu şehit oldu

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere kalkış yaptıktan sonra düşen Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait Cougar tipi helikopterde şehit olan 11 asker arasında Samsun'un Bafra İlçesi nüfusuna kayıtlı Yüzbaşı Salih Sarıoğlu'nun da bulunduğu belirtildi.

Kazadan yaralı kurtulduktan sonra kaldırıldığı hastanede kurtarılaayarak şehit olan 34 yaşındaki Yüzbaşı Salih Sarıoğlu'nun 4 ay önce evlendiği öğrenilirken, şehadet haberi ise Ankara'daki ailesine ulaştırıldı. Şehit Yüzbaşı Salih Sarıoğlu'nun Ankara'da toprağa verileceği belirtildi.

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Bu arada Samsun Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Bingöl'den Tatvan'a kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait helikopterin kırıma uğraması sonucu şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizden hemşehrimiz Yüzbaşı Salih Sarıoğlu'na Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı dileriz. Şehidimizin naaşı bugün Ankara'da ebedi istirahatgahına tevdi edilecektir" denildi.

SAMSUN HABER HATTI