SPOR
Giriş Tarihi : 19-11-2020 10:11   Güncelleme : 19-11-2020 10:11

Efsane güreşçi Reşit Karabacak Koronavirüsten hayatını kaybetti

Avrupa şampiyonu efsane güreşçi Reşit Karabacak, yakalandığı koronavirüsten hayatını kaybetti.

Efsane güreşçi Reşit Karabacak Koronavirüsten hayatını kaybetti

Efsane güreşçi Reşit Karabacak'ın vefatını Türkiye Güreş Federasyonu duyurdu. TGF'den yapılan açıklamada, "Minderde kazandığı başarılarla Türkiye’ye büyük mutluluk yaşatan Avrupa şampiyonu ve milli takım antrenörü Reşit Karabacak, Covid 19 tedavisi gördüğü Bursa devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi" denildi.

Türk güreşinin önemli isimlerinden 66 yaşındaki Karabacak, güreşe İzmir’de 19 yaşındayken başladı.Karabacak, ilk şampiyonluğunu da güreşe başladıktan 1 yıl sonra, serbest stilde Balkan birinciliği ile elde etti. Sonrasında Akdeniz ve Avrupa şampiyonu olan Karabacak, dünya şampiyonalarında da elde ettiği başarılarla Türkiye’nin gururu oldu. Karabacak, sporu bıraktıktan sonra milli güreş takımının antrenörü olarak görev yaptı. Bir süre önce Covid 19 hastalığına yakalanan Karabacak geçtiğimiz gecede kalp krizi geçirdi. Durumu günden güne ağırlaşan şampiyon güreşçi daha fazla direnemedi ve hayatını kaybetti. 

Türk güreşine büyük hizmetleri dokunan Reşit Karabacak’ın cenazesi  bugün ikindi namazına müteakip Bursa Merkez Dikkaldırım Merkezli Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrası defnedilecek.