Erasmus öğrencileri İlkadım´ı gezdi!

Samsun Anadolu Lisesi´nin ev sahipliğinde Erasmus Programı kapsamında Samsun´a gelen 5 ülkeye mensup öğrenci, öğretmen ve yöneticiler İlkadım´ı gezdi. Öğrenciler ve yöneticiler İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok´u da ziyaret etti.

Erasmus öğrencileri İlkadım´ı gezdi!
Erasmus öğrencileri İlkadım´ı gezdi! cihan

Samsun Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğini üstlendiği, Avrupa Birliği Erasmus kapsamında 2016-2018 döneminde gerçekleştirdiği EURİNTEGRE (Mültecilerin Entegrasyonu) projesi kapsamında İspanya, İtalya, Almanya, Yunanistan ve Finlandiya'dan Samsun’a gelen öğrenci, öğretmen ve yöneticiler İlkadım'ı gezdi.

Toplam 19 kişiden oluşan heyet İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Samsun’u ve İlkadım’ı çok beğendiklerini ve mülteci sorunu konusunda ülkelerin ortak davranmasının önemli olduğuna dikkat çeken heyet, Türkiye’nin bu konuda insani değerleri önemsiyor olmasının güzel bir yankı bulduğunu belirttiler. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a Samsun ve mülteciler hakkında merak ettiklerini soran öğrenciler Samsun halkını çok misafirperver bulduklarını da söylediler.

DÜNYAYA MODEL OLACAK FEDAKARLIĞI BİZLER GÖSTERİYORUZ
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, konuklara Karadeniz ve Türkiye hakkında bilgi verdi ve “Mültecilerin topluma entegrasyonu hususunda ülkemiz tüm kurumları ve insanı ile dünyaya model olacak fedakârlığı gösterebilmiştir. Kimsenin mecbur kalmadıkça toprağını terk etmeyeceğini biliyoruz. Biz de bu düşünce çerçevesinde hem kültürümüz hem de inancımıza uygun olarak bize sığınan her kim olursa olsun kucaklıyoruz ve misafirimiz gözüyle bakıyoruz. Bu proje kapsamında sizlerin de konuya yakından vakıf olacağınızı düşünerek başarılar diliyorum. Samsun Anadolu Lisesi bu başarılı çalışmasıyla Samsunumuzu temsil etmişlerdir. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı