SİYASET
Giriş Tarihi : 01-05-2023 14:00

Erhan Usta: Samsun turizmde marka şehir olacak

Samsun Milletvekili, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta, Samsun’un her ilçesinin ayrı güzellikleri olduğunu, ancak bunların yeteri kadar kullanılamadığını belirterek, “Allah her ilçemize ayrı bir güzellik vermiş. Bunları değerlendirip Samsun’u turizm anlamında marka bir şehir haline getirmemiz lazım” dedi.

Erhan Usta: Samsun turizmde marka şehir olacak

Samsun Milletvekili, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta, turizm anlamında bu zamana kadar gerekli hamlelerin gerçekleştirilmediğini söyledi. 

Bu konuda önemli projeler hazırladıklarını ifade eden usta, “Allah her ilçemize ayrı bir güzellik vermiş. Kurtuluş Yolu, Atakum-Yakakent sahili, Terme Miliç sahili, Kuş Cenneti, Kunduz Dağı, Şahinkaya Kanyonu, Ladik Gölü, Havza kaplıcaları, Akdağ ve Kocadağ kayak merkezi, Tekkeköy Mağaraları, Kapıkaya Kanyonu, Nebiyan Dağı, Ayvacık Saklı Cennet gibi alanlara sahibiz. Yani dünya kadar güzelliği içinde barındıran bir şehre sahibiz. Ama bunların hiç birisinden ticari olarak faydalanamıyoruz” dedi.

YAPILACAK ÇALIŞMALAR ÇOK BASİT
Doğayı bozmadan ve tahrip etmeden bu bölgeleri ticarete açacak tesislerin yapılmasının sağlanması gerektiğini dile getiren Usta, "Bu çok kolay yapılacak şeyler. Protokolleri yapacaksın, işletmeciyi getireceksin. Daha sonra bu bölgeleri turların güzergahı içerisine alacaksın. Samsun’u turizm anlamında marka bir şehir haline getirmemiz lazım. Ata Yolu’nun ana ulaşım bağlantılarını sağlayarak Milli Mücadele Yolu’nu inşa edeceğiz. Bu da turizm açısından çok önemli olacak” ifadelerini kullandı.