SPOR
Giriş Tarihi : 19-09-2020 07:51   Güncelleme : 19-09-2020 07:51

Ertuğrul Sağlam: Ümraniyespor maçında ilk galibiyetimizi almak istiyoruz

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Pazartesi günü sahalarında karşılaşacakları Ümraniyespor maçında ilk galibiyetlerini almak istediklerini söyledi.

Ertuğrul Sağlam: Ümraniyespor maçında ilk galibiyetimizi almak istiyoruz

Nuri Asan Tesisleri'nde basın mensupların sorularını cevaplayan Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, salgın konusunda vatandaşları maske takmaya ve sosyal mesafeye uymaya çağırdı.

Pazartesi günü sahalarında salgın sebebiyle taraftarlardan yoksun olarak Ümraniyespor ile karşılaşacaklarını belirten Ertuğrul Sağlam, "İlk hafta şampiyonluk adaylarından Altay ile karşılaştık. Birçok eksiğimiz ve dezavantajımıza rağmen gol yemeden puanla başlamak bizi mutlu etti. Şunu huzur içerisinde söyleyebilirim ki, maçın başlangıç düğünden bitiş düdüğüne kadar futbolcularımız iyi mücadele ettiler. Fiziksel olarak ayakta kaldılar ve mücadeleyi hiç bırakmadılar. Bazı konularda eksiklerimiz vardı. Özellikle ofansif anlamda daha üretken olabilirdik. Bunları biliyoruz, gördük de. Yeni arkadaşlarımızın da katılımıyla özellikle ön bölgedeki arkadaşların katılımıyla bu eksiğimizi de her hafta azaltarak daha üretken, ofansif anlamda keyif veren bir takım haline geleceğiz” dedi.

Ümraniyespor maçının kendileri açısından önemli olduğunu ifade eden Ertuğrul Sağlam, "Bu hafta bizim için önemli. Çünkü ligde ilk puanımızı aldık. İnşallah Ümraniyespor maçında ilk galibiyetimizi almak istiyoruz. Her şeyin bilincindeyiz” diye konuştu.

Sakat oyuncular hakkında da bilgi veren Ertuğrul Sağlam, şunları kaydetti.

"Gyasi’nin sakatlığı devam ediyor. Önümüzdeki hafta takımla çalışmalara başlamasını düşünüyoruz. Yeni transferler Buğra ve Tomane’nin de takıma katılması bizi mutlu etti. Tomane, takımında hem maç oynayıp hem de idman yaptığı için hazır durumda. Buğra'nın ise bir haftalık antrenman eksikliği var. Onu da en kısa zamanda giderip fiziksel anlamda hazır hale getirerek takım içine almayı düşünüyoruz. Diğer sakatlarımız Oğuz ve Ferhat'ın iyileşmesi bizim kadro kalitesi anlamında ve alternatif kadro anlamında daha zengin kadroya ulaşmamızı sağladı. Salgını düşünerek geniş bir kadro oluşturmaya çalıştık. Bizi Süper Lig'e taşıyacak kadro kalitesini de kurmaya çalıştık. Transfer 5 Ekim'de bitiyor. 5 Ekim'e kadar bir eksiklik hissedersek Başkanımız Yüksel Yıldırım transfer sözü verdi. Şu an sadece ön tarafta yani forvet bölgesinde sayısal anlamda bir eksiklik var gibi gözüyor. Bunun dışında herhangi bir eksikliğimiz yok gibi gözüküyor."

SAMSUN HABER HATTI