GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-10-2019 19:32   Güncelleme : 06-10-2019 22:37

Eski Başkan Şenol Kul'dan 'Santrale Hayır' imzası!

Samsun'un Terme Belediye Başkanı görevindeyken ilçeye ithal kömürle çalışacak termik santralin kurulmaması için büyük bir mücadele örneği veren Şenol Kul, Çarşamba'ya kurulacak Biyokütle Enerji Santralı'na karşı düzenlenen "Hayır Kampanyası"na imza atarak destek verdi. Uluslararası Turizm rehberi olarak çalışan Kul'un, imza vermek için bir günlüğüne Terme'ye geldiği öğrenildi.

Eski Başkan Şenol Kul'dan 'Santrale Hayır' imzası!

Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesi sınırları içine toplam 181 bin 510 metrekarelik alan üzerine yapılacak olan, orman ve bitki atıklarını elektriğe çevirecek Biyokütle Enerji Santralı'na tepkiler artarak devam ediyor. Santralın kurulmaması için de her platformda meslek odalarının da katılımıyla kampanyalar düzenleniyor.

2017 yılında AK Parti'den Terme Belediye Başkanlığı görevindeyken, ilçeye ithal kömürle çalışacak termik santralin kurulmaması için büyük bir hukuk mücadelesi örneği veren Şenol Kul da bu konuyla ilgili düzenlenen imza kampanyasına destek verdi. 

Belediye Başkanlığı görevi sona ermesiyle birlikte mesleğini bir firmada uluslararası turizm rehberi olarak sürdürmeye başlayan Şenol Kul, ilçe meydanında düzenlenen kampanyaya imza vermek için bir günlüğüne Terme'ye geldi.

Şenol Kul, üzerinde, "Samsun’un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’nde yapılacak olan Biyokütle  Enerji Santrali gaz salınımına yol açacak, hava, su ve çevre kirliliğine neden olacak, tarımı  olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle; Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’nde yapımı devam eden  Biyokütle Enerji Santralinin ve sürdürülebilir olmayan, verimli tarım arazileri ve ovalara yapılan santrallerin yapımının  durdurulması, bu santrallerin tarım arazileri ve ovalara yapılmamasını  ve yapılmasına izin verilmemesini istiyorum" yazılı dilekçeye imza attı.

Belediye Başkanlığı döneminde Terme Belediyesi binasına "Santral İstemiyoruz" pankartı asan ve bu tavrıyla her kesimden destek alan Şenol Kul, Çarşamba ilçesine santralin kurulmaması için imza verdikten sonra ilçeden ayrıldı.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA