GENEL
Giriş Tarihi : 20-01-2022 14:51   Güncelleme : 20-01-2022 14:51

Evimizdeki Canlara Güvenli Alışverişin Adresinde ND Kedi Köpek Mamasını Alabilirsiniz

Evimizdeki Canlara Güvenli Alışverişin Adresinde ND Kedi Köpek Mamasını Alabilirsiniz

Evcil hayvan sahiplerinin, hayvan dostlarıyla geçirdikleri uzun yaşamlarında dikkat etmeleri gereken birçok detay mevcuttur. Uzmanlar köpek sahiplerinin, her cins hayvanın farklı ihtiyaçları olduğunun bilincinde olmasının ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor. 

Orta ve Büyük Cins Köpek Sahipleri

Cocker gibi orta boy veya golden retriever cinsi, büyük köpekler sahiplerinin bilmesi gerekir ki; özellikle yavruluk döneminde aşıları tamamlanmış, veterinerden onay alınmışsa, günlük yürüyüşlerin yapılmaya başlaması gerekiyor.  Yavru köpek maması bilindiği üzere enerji miktarı yüksek vitamin ve mineraller içeren bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Hem mamanın köpeğinize verdiği enerjiyi atmak hem de tuvalet alışkanlığını desteklemek adına, günlük rutin yürüyüşlerin önemi bir faktör.

Orta ve Büyük Köpeklerin Gelişiminde Mama Ve Egzersiz

Köpekler bilinenin aksine sürü hayvanlarının sahip olduğu özelliklere benzer davranışlar sergiler. Bu nedenle köpek sahibi de kendi köpeği için sürünün lideri olarak, günlük yürüyüşlerin zamanını belirleyen büyük faktör olarak algılanıyor. Bu nedenle her gün köpekler neredeyse aynı saatlerde sokağa çıkmak için sahibine alarm veriyor. Bir sürü lideri olarak rutininizi asla bozmamalı ve köpeğiniz en önemli ihtiyaçlarından biri olan yürüyüşü aksatmamalısınız. Aksamalar  köpeğinizde travmatik davranışlar oluşturabilir.

Köpeklerde Mamanın Tüketiminde Egzersizin Yeri

Köpek dostlarımızın ne kadar, insanların kurduğu medeni yaşama alışkın olsalar da, yüzyıllar öncesinden kalma genetik alışkanlıkları sürdürmeye devam ediyor. Bu alışkanlıklar elbette beslenmeyi de kapsıyor. Yiyecek bulmak için seyahat etme, yani avlanmak, bu temel davranışların başında yer alıyor. Sürü halinde hareket edilen avlanma ve keşfetme yürüyüşünden sonra, avını yuvaya parçalar halinde geri taşınması ve tüketilmesi davranışı, köpek dostlarımızın hayatta kalma içgüdülerinin en temelini oluşturuyor. 

Köpek Sahiplerinin En Çok Merak Ettiği Besleme Metodu

Avlanma ve avın tüketilmesi ritüeli, köpek sahiplerinin en çok sorduğu sorunun cevaplanmasını sağlıyor. Yürüyüş öncesi besleme mi? Yoksa yürüyüş sonrası besleme mi? Yürüyüş sonrası köpek dostunuzu beslemek, onun mama için avlanmaya çıktığınızın, eve dönüşün aslında onun algısında avın bittiği ve beslenmenin başladı anlamına geliyor. Köpek sahiplerinin yürüyüş öncesi, köpeklerini beslemeleri, minik dostlarımızda oyun zamanının yani beslenme sonrası aşamanın işareti olarak algılanmasına neden oluyor. Doğal olarak bu durum köpek dostlarımızın, ister istemez rutinlerinde bir aşamayı atlamamıza sebep oluyor.

Çok Mama Değil Kaliteli ve Gramajında Mama

Kliniklere gelen vakaların birçoğu, yavru köpeklerin yabancı cisim yutması sonucu operasyona girmesi veya yabancı cismin ilaç tedavisiyle çıkartılmasıyla sonuçlanıyor. Yavru köpekler yapıları gereği yetişkinliğine ulaşmış köpeklere göre daha meraklı ve cesur olmaları nedeniyle, hayvan sahipleri böyle durumlarla karşılaşabiliyor. Nd köpek maması meraklı minik dostlarımızın gelişimini tamamlamasına yardımcı olan besinleri içerisinde barındırıyor. Veterinerin tavsiye ettiği gramajından daha fazla verilmesi minik dostumuzun yeme alışkanlığını kötü yönde etkilemesinin yanı sıra fazla besin boşaltım sisteminden atılıyor. Köpek sahiplerinin bu konuyla ilgili dikkatli davranması köpek dostlarımızın sağlığı bakımından çok önemli

Yavru Kedilerin İhtiyaçlarını da Göz Önüne Alınmalı

Kedilerin bakımı köpeklerden daha kolay olduğu bilgisi doğrudur. Ancak bu kedi dostlarımızın ihtiyaçlarının az olduğu anlamına gelmiyor. Kediler köpeklere göre geçmişten gelen içgüdüsel davranışları daha çok barındırır. Bu nedenle avlanma güdüleri daha fazladır. Yavru kedilerin hareket eden objelerle oynaması gelişimine katkıda bulunurken, aynı zamanda bu alışkanlıklarını geliştirmelerinde önemli rol oynuyor.  Nd kedi maması kedi dostunuzun avdan sonra sağlıklı bir besin elde etmesini sağlıyor. Oyun sonrası beslenme aynı köpeklerde olduğu gibi kedilerde de geçerli. Nd mamalarına kurye mama sitesinden ulaşabilirsiniz.

AdminAdmin