GENEL
Giriş Tarihi : 06-05-2020 16:34   Güncelleme : 06-05-2020 16:34

Futbolcu baba, 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldürdü

Eski Süper Lig futbolcusu ve son olarak Bölgesel Amatör Lig'de top koşturan Cevher Toktaş, koronavirüs şüphesiyle hastanede tedavi altına alınan 5 yaşındaki oğlu Kasım Toktaş'ı yastık ile boğarak öldürdü. Suçunu itiraf eden Cevher Toktaş tutuklandı.

Futbolcu baba, 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldürdü

Süper Ligde 2008-2009 sezonunda Hacettepespor'da forma giyen ve son olarak Bursa'da Bölgesel Amatör Ligi takımlarından Yıldırımspor’da forma giyen Cevher Toktaş, iddialara göre, 23 Nisan tarihinde sürekli öksüren oğlu 5 yaşındaki oğlu Kasım Toktaş'ı koronavirüs şüphesiyle götürdüğü Nilüfer İlçesi'ndeki Dörtçelik Çocuk Hastanesi'nde oda da yalnız kaldıklarında sinir krizi geçirip yastıkla boğarak öldürdü. Ölüm raporunda 'Nesef Yetersizliği' sonucu hayatını kaybettiği yazılan küçük Kasım Hamitler Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ancak bu olaydan 11 gün sonra vicdan azabı çeken Cevher Toktaş Bursa Çarşı Polis Merkezi'ne giderek oğlunu hastaneden öldürdüğünü itiraf etti. Küçük oğlunu doğduktan sonra sevemediğini ileri süren Toktaş, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Bu arada küçük Kasım'a otopsi yapılacağı kararı da alındı.