25 EYLÜL 2018

Giresun Belediye zabıtasından balık denetimi!

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Su Ürünleri Kontrol Müdürlüğü ekipleri seyyar balık tezgahlarında yaptığı denetimlerde balık boy yasaklarına uyulup uyulmadığı kontrol etti.

Giresun Belediye zabıtasından balık denetimi!

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Su Ürünleri Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde balıkların tazeliği ve balık boylarının 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu yönetmeliğinde belirtilen standartlara uygun olup olmadıklarının kontrol edildi.

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden kouyla ilgili yapılan açıklamada, “Mevsim itibariyle tezgâhlarda yerini alan balıkların taze bir şekilde vatandaşlara sunulması, sağlıksız ortamlarda balık satışı yapılmaması için denetimler yapıyoruz. Yaptığımız denetimlerde standartlara uymayanlar hakkında uyarı yapıyoruz. Vatandaşlarımız olumsuz bir durumla karşılaştıklarında ya da bozuk ürün satıldığını fark ettiklerinde mutlaka zabıta müdürlüğümüze haber vermelerini rica ediyoruz. Vatandaşların gönül rahatlığıyla balık tüketebilmeleri amacıyla yapılan bu denetimler düzenli olarak devam edecektir” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Denize günde 80 bin ton taş dökülüyor
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü
Kayınvalidesini sokak ortasında dövdü