GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-11-2022 17:00

Günde 30 kişinin öldüğü Samsun'da 20 cenaze nakil aracı alındı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, günde 30 kişinin hayatını kaybettiği kentte cenaze hizmetlerinin daha hızlı yapılması amacıyla 20 yeni cenaze nakil aracı aldı.

Günde 30 kişinin öldüğü Samsun'da 20 cenaze nakil aracı alındı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 'Acılar paylaşıldıkça azalır’ diyerek 17 ilçede ücretsiz cenaze hizmeti verirken yakınını kaybedenlere en acı günlerinde destek olmaya çalışıyor. Bu kapsamda günde 30 kişinin öldüğü kentte cenaze hizmetlerinin daha hızlı yapılması için 20 yeni cenaze nakil aracı alındı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü İsmail Mutlu, "Cenaze nakil hizmetleri Samsunlular için oldukça önemli bir hizmet. Vatandaşlarımız cenazeleri olduğunda duygusal ve zor anlar yaşıyorlar. Kentimizde günde ortalama 30'a yakın ölüm vakası yaşanırken, bunların birçoğunda da cenazenin il dışına nakli yapılıyor. Başkanımızın talimatıyla 20 yeni cenaze nakil aracımızı bünyemize kattık. Daha önce cenaze nakil hizmetleri hizmet alımı ile yapılıyordu. Şimdi bunu da sonlandırmış olduk. Kendi araçlarımızla birlikte vatandaşlarımıza en güzel hizmeti sunacağız" dedi.

ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ
İnsan odaklı sosyal hizmet anlayışı ile en yaslı ve en sıkıntılı günlerinde de Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşları yalnız bırakmadığını belirten Başkan Mustafa Demir, "İnsanımızın en acı gününde yanında olmak onlarla olan gönül bağımızın bir gereğidir. Bu anlayıştan hareketle Büyükşehir Belediyesi, vatandaşımıza her konuda destek sağlanıyor. En acılı günlerinde insanımıza yalnız olmadıklarını hissettirmemiz gerekiyor. Biz bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Hizmet kalitemizi de her geçen gün artırıyoruz. Mezarlıklar Müdürlüğümüz bünyesine 20 yeni cenaze nakil aracı aldık. Cenaze nakil araçlarımızla nakilden defnine kadar her aşamada vatandaşlarımızın yanındayız. 7/24 hizmet veriyoruz. Diyoruz ki, kaybımız bir, kalbimiz bir. Biz bu düşünceyle görev yapıyoruz" diye konuştu.