18 MART 2019
Advert
Advert

Güney Afrika’dan Başkan Şenol Kul’a davet

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane’yi ziyaret etti. Ziyarette Malefane, Başkan Kul'u Güney Afrika'ya davet etti.

Güney Afrika’dan Başkan Şenol Kul’a davet

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya giden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Kul, Malefane’yi Terme’ye davet ederken, Büyükelçi Malefane’de Başkan Kul’u Güney Afrika’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane, Türkiye’de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Büyükelçi Malefane, Türkiye ve Güney Afrika arasındaki işbirliklerini güçlendirmeyi istediklerini anlattı. Başkan Şenol Kul da, Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane’ye misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek, “Güney Afrika Cumhuriyeti ile hem siyasi hem de ekonomik yönden ikili ilişkilerimiz her geçen gün gelişiyor. Bu da sizin gibi sağlam köprüler oluşturan değerli elçilerimiz sayesinde oluyor. Sizlere Terme ve Samsunumuzu tanıtmak ve orada bir süre sizleri ağırlamak isteriz” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Kul ve Büyükelçi ziyaretin anısına karşılıklı hediyeler verdi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da orijinal bandrollerle kaçak sigara satan yakalandı
Samsun'da orijinal bandrollerle kaçak sigara satan yakalandı
 Damadı tarafından öldürüldü, cesedi ormana bırakıldı
Damadı tarafından öldürüldü, cesedi ormana bırakıldı