GENEL
Giriş Tarihi : 20-07-2020 23:59   Güncelleme : 20-07-2020 23:59

Hakkari'den acı haber: 2 şehit

Hakkari'de üs bölgesine yapılan terörist saldırıda Piyade Sözlemeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım ile Piyade Sözleimeli Er Mustafa Ahmet Demir şehit oldu.

Hakkari'den acı haber: 2 şehit

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)n tarafından yapılan açıklamada, “Çukurca/Hakkâri’de 20 Temmuz 2020 tarihinde bir üs bölgemize teröristlerce uzak mesafeden yapılan füze atışı neticesinde iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ATAK helikopterlerimiz, SİHA’larımız ve ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Bu arada şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım'ın Malatya'nın Yazıhan ilçesi, Sözleşmeli Piyade Er Mustafa Ahmet Demir'in de Karaman'ın Başyayla ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.