GENEL
Giriş Tarihi : 03-10-2019 16:12

Hatay'dan acı haber: 2 asker şehit, 5 yaralı

Hatay'ın Belen ilçesinde devrilen askeri araçta Jandarma Uzman Çavuş Bünyamin Dinç ile Jandarma Uzman Çavuş Kadir Seçgin şehit oldu, 5 asker de yaralandı.

Hatay'dan acı haber: 2 asker şehit, 5 yaralı

Hatay'ın Belen ilçesinin Amanos Dağları'nın yüksek kesimlerindeki Çerçikaya Mevkii'nde operasyona giden jandarma ekiplerini taşıyan askeri araç henüz bilinmeyen bir nedenle devrildi. Araçta bulunan askerlerden 7'si yaralı olarak bölgeden alınıp, İskenderun'daki hastanelere götürüldü. Ancak yaralılardan Jandarma Uzman Çavuş Bünyamin Dinç ile Jandarma Uzman Çavuş Kadir Seçgin şehit oldu.

Hatay Valiliği'nden konula ilgili yapılan açıklamada, saat 11.00 sıralarında meydana gelen kazada yaralanan 7 askerden sağlık durumu ağır olan 2 uzman çavuşun, tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak, şehit olduğu belirtildi. Valiliğin açıklamasında, kazanın İl Jandarma Komutanlığı'nca düzenlenen operasyon sırasında meydana geldiği kaydedilirken, yaralı 5 askenin tedavisi ise sürüyor.

Şehit olan askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Bünyamin Dinç Gaziantep,  Jandarma Uzman Çavuş Kadir Seçgin'in ise Tokat nüfusuna kayıtlı oldupu belirtildi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA