16 HAZİRAN 2019 Pazar 11:46
GENEL
Giriş Tarihi : 30-09-2018 23:43   Güncelleme : 30-09-2018 23:43

Havalı Hasta Yatağı Ve Hastaya Faydaları

Havalı hasta yatağı üretimi ülkemizde henüz bulunmamaktadır. Bu nedenle havalı hasta yatakları ülkemize yurt dışından ithal olarak gelmektedir.

Havalı Hasta Yatağı Ve Hastaya Faydaları

Havalı hasta yatağı elektrikle çalışan, motoru sayesinde hareket edebilen, hastanın sağlığı ve vücudu için oldukça iyi olan bir şişme yatak modelidir. Bu ürün sayesinde hasta daha iyi ve sağlıklı bir tedavi süreci geçirmektedir. Havalı hasta yatağı hastanın vücuduna masaj hissi yaratan ve hastayı rahatlatan bir üründür. Gününün çoğu kısmını yatakta geçiren hastada vücut yaraları ve terleme sıklıkla olmaktadır. Bu vücut yaraları ve terlemenin önlenmesi için havalı yatak kullanımı oldukça önemlidir. Havalı hasta yatağı sayesinde hastanın vücudundaki terleme ve yara olasılığı engellenmektedir. Sağlık uzmanları da bu ürünün kullanımı konusunda tavsiyeler vermektedir. Havalı yatak hasta için oldukça faydalı ve sağlıklı bir üründür.

Havalı hasta yatağı üretimi ülkemizde henüz bulunmamaktadır. Bu nedenle havalı hasta yatakları ülkemize yurt dışından ithal olarak gelmektedir. Birçok farklı modelde ve kaliteli havalı yatak modeli bulunmaktadır. Bu modeller baklava tipi, boru tipi ve pozisyon veren olmak üzere üç adettir. Bu modellerin tamamı elektrikli motora sahiptir ve o motor sayesinde hareket edebilmektedir. Hastanızın kilosuna göre farklı havalı hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Örneğin 100 kilo ve altında ise baklava tipi modeli kullanabilmektedir. 100 kilo ve üzeri hastalar için ise boru tipi ve pozisyon veren modellerini kullanmak sağlıklı olacaktır. Hasta bu ürün sayesinde hem fiziksel hem de psikolojik açıdan daha mutlu ve sağlıklı bir süreç geçirecektir.

Hasta sürekli yatan bir hasta değilse baklava tipi modeli kullanmalıdır. Baklava tipi model diğer havalı yataklara göre terlemeyi ve yarayı önlemede daha az etkilidir. Bu nedenle hasta yatalak bir hasta değil ise baklava tipi modeli kullanmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Hasta sürekli yatan yani yatalak bir hasta ise baklava tipi modeli yerine boru tipi ve pozisyon veren modelleri kullanmak gerekir. Boru tipi ve pozisyon veren havalı hasta yatağı modelleri vücut yaralarını ve terlemeyi önlemede oldukça etkilidir. Havalı yatak sadece birçok yatak modeliyle beraber hasta karyolası ile birlikte kullanılabilecek bir üründür. Havalı hasta yatağı, normal yataklarla ve hasta yataklarıyla beraber kullanılabilmektedir.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA