GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-04-2021 17:28   Güncelleme : 06-04-2021 17:28

Havza'da sıcak suya yüzde 50, kiraya da yüzde 60 indirim yapıldı

Samsun'un kaplıcalar diyarı Havza İlçesi Belediyesi, mülkiyetlerindeki taşınmazlarda faaliyette bulunan esnafların kira bedellerinde yüzde 60, kaplıca ve termal tesislerdeki sıcak su kullanımına da yüzde 50 oranında indirim yaptı.

Havza'da sıcak suya yüzde 50, kiraya da yüzde 60 indirim yapıldı

Samsun'un Havza Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda belediye  mülkiyetinde kiracı olan esnaflara müjde çıktı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Covid-19 salgını nedeni ile etkilenen esnafa destek olmak adına belediye mülkiyetinde bulunan taşınmazlarda faaliyet gösteren kiracılarının kira bedellerinde indirim yapıldı. Belediye olarak Kovit 19 salgını süresince mülkiyeti belediyemize ait işyerinde kiracı olan esnafımızın kiralarında yüzde 60 indirim yaptık. Yine ilçemizde faaliyet gösteren kaplıca ve termal tesislerimizden kullanılan sıcak su bedellerinde ise yüzde 50 indirim yaptık. Yine Kovit -19 ile mücadele kapsamında faaliyetleri tamamen durdurulan işletmelerden ise kapalı oldukları süreler boyunca kira bedeli alınmayacak ve kapalı kaldıkları süre sözleşmelerinin sonuna ilave edilecektir. Yaşanan süreçte toplumun her kesiminin mücadeleye destek olması gerekli. Belediyemize ait iş yerlerinde kiracı olan esnaflarımızın yanındayız. Dayanışma ile bu süreci birlikte atlatacağız” dedi. 

SAMSUN HABER HATTI