GENEL
Giriş Tarihi : 21-06-2022 12:37

HIV Nasıl Bulaşır?

HIV Nasıl Bulaşır?

 

Dünyanın birçok bölgesinde geniş kitleleri etkileyen ve günümüzde henüz bir aşısı bulunmayan HIV son derece tehlikeli bir virüstür. İnsanlarda bağışıklık sistemini etkileyen ve çalışmaz duruma getiren bu virüs farklı şekillerde bulaş gösterebilir. En yaygın bilinen ve HIV virüsünün insandan insana bulaşmasına neden olan durum, korunmasız cinsel ilişkidir.

Bu durumun yanı sıra, HIV virüsü kan yoluyla da bulaşır. Enfekte olmuş kanla temasa geçenler ya da bu enfekte kanın temas ettiği iğne ya da delici aletlerle temasa geçen kişilere HIV bulaşma riski oldukça yüksektir. Bu sebepten dolayı da HIV virüsünden enfekte olmuş kişilerin kendisini çok iyi şekilde izole etmesi gerekir.

Bu gibi kesin ve net durumlara maruz kalan ya da şüphelenen kişilerin mutlaka HIV testi yaptırması önerilmektedir. HIV testi yaptırmak için gönül rahatlığı ile Tetra Tıp Laboratuvarı’nı tercih edebilirsiniz. Kurum oldukça detaylı ve nitelikli bir şekilde test süreçlerini yöneterek, doğru ve hata payı sıfır olan sonuçlar elde ediyor.

Tetra Tıp Laboratuvar, sunduğu test yöntemleri sayesinde virüsün tespit edilmesi ve ilerleyişinin izlenmesi açısından son derece doğru süreçleri sunuyor. HIV taşıma şüphesi yaşıyorsanız ya da yukarıda sayılan durumlardan birine maruz kalmanız halinde testi mutlaka yaptırmalısınız. Bu şekilde erken tanı imkanı sağlayabilir ve süreci kontrol altında tutabilirsiniz.

HIV Testi

HIV virüsünün erken bir şekilde tespit edilerek kontrol altına alınması, yayılma sürecini daha olumlu şekilde ilerlemesine imkan tanımaktadır. AIDS hastalığına neden olan HIV virüsü, bulaşmanın ilk zamanlarında semptomları açık bir şekilde göstermeyebilir. Virüsün bulaşmasından itibaren devam eden sürede semptomlar yaklaşık 1 aya yakın sürede farkedilmeyebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için bulaşma riski taşıyorsanız hemen test yaptırmanız önerilmektedir.

 

Tetra Tıp Laboratuvarı, sunduğu modern teknikler ve güvenilir test ekipmanları sayesinde doğruluk payı maksimum bir HIV testi süreci sunar. Süreç oldukça güvenilir ve kesin yöntemlerle ilerliyor. Tetra Tıp Laboratuvarı’nın sunduğu HIV testi sürecinde;

  • Antikor testi

  • Antijen testi

  • Virüs yapısının incelenmesi 

HIV virüsünün tespit edilme süreci oldukça başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Kişilere her zaman doğru ve güvenilir bir tespit süreci sunar. Virüsün erken dönemde teşhis edilmesi ve AIDS’e neden olmamasına neden olmak için süreç dikkatli bir şekilde izlenmelidir. Kurum bu süreçleri son derece ilgili ve profesyonel bir şekilde sürdürmektedir. HIV bulaşma şüpheniz varsa kurumu gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Faaliyetlerini oldukça modern ve günümüz şartları doğrultusunda son teknoloji cihazlarla sürdüren Tetra Tıp Laboratuvarı HIV konusunda başarılı süreçler yönetmektedir. Bu yüzden birçok kişi de kurumu gönül rahatlığıyla tercih etmekte ve test yaptırmak için ilk adres olarak görmektedir. Siz de HIV konusunda şüpheler yaşıyorsanız, test süreciyle ilgili detaylı bilgi almak için kurumla iletişime geçebilirsiniz.

  •