GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-06-2023 23:21

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Samsun'da sel bölgesini inceledi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Samsun'da selin vurduğu bölgelerde incelemelerde bulundu. Selde hayatını kaybeden Şükrü Köksal'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunan Bakan Yerlikaya, Samsun başta olmak üzere Sinop, Amasya ve Kastamonu'da etkili olan yağışlardan dolayı olumsuzluklar yaşandığını, can kayıplarından dolayı üzgün olduklarını belirtti.

 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Samsun'da sel bölgesini inceledi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Samsun'da yaşanan sel felaketi sonrasında bölgeye gelerek incelemeler yaptı. Selden dolayı büyük zarar gören Canik ilçesindeki Gülsan Sanayi Sitesi'nde esnafları ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunan Bakan Yerlikaya, daha sonra can kaybının yaşandığı Ladik ilçesine gitti.

Alıçlı Mahallesi'nde hayvanlarını geçirdiği dere yatağında dengesini kaybederek akıntıya kapılan ve hayatını kaybeden Şükrü Köksal'ın eşi Feride Köksal'a başsağlığı dileyen Yerlikaya, bölgede incelemelerde de bulundu. 

Samsun başta olmak üzere Sinop, Amasya ve Kastamonu'da yaşanan sel felaketiyle ilgili olarak açıklama yapan Bakan Yerlikaya,  yaraları sarma bakımından büyük bir özveri ve hassasiyetle çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Perşembe günü  yağışların Karadeniz'i terkedeceğini dile getiren Bakan Ali Yerlikaya, 4 kentte etkili olan yağışlardan dolayı şuana kadar 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini, kaybolan bir vatandaşın arandığını belirtti.