SPOR
Giriş Tarihi : 01-05-2021 21:30   Güncelleme : 01-05-2021 21:30

İçişleri Bakanı Soylu'dan Samsunspor Başkanı Yıldırım'a suç duyurusu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsunspor A.Ş. Başkanı Yüksel Yıldırım hakkında sözlerinden dolayı, şahsına, ailesine ve emniyete yönelik hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu'dan Samsunspor Başkanı Yıldırım'a suç duyurusu

TFF 1. Lig’de 67 puanlı 3 takım arasındaki kıyasıya süren şampiyonluk mücadelesinde son haftaya girilirken, Yılport Samsunspor A.Ş. Başkanı Yüksel Yıldırım'ın Adana Demirspor maçlarında tribüne seyirci alınmasına ilişkin söylediği sözler tartışma yarattı.

Başkan Yıldırım'ın kameralar önünde, "TFF'ye de yazdım açık ve net: Dedim ki; 'Ben dedim stada taraftarımı alamıyorum dedim, polis içeri sokmuyor' dedim benim taraftarımı, Türk vatandaşı değil mi dedim Samsunlular, neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor? Süleyman Soylu'nun oğlu dediler, İçişleri Bakanı'nın, açık açık bunlar konuşuluyor ya, emniyet müdürü önünde önünü ilikliyor dedi, başkanı. Bunlar söyleniyor. Tamam dedim o zaman, söyleyecek bir şey yok. Türk futbolu bitmiştir" demesi spor kamuoyunda büyük ses getirdi.

Bu sözler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, avukatları aracılığıyla şahsına, ailesine ve emniyete yönelik hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

İŞTE BAŞKAN YILDIRIM'IN O SÖZLERİ:

"TFF'ye de yazdım açık ve net: Dedim ki; 'Ben dedim stada taraftarımı alamıyorum dedim, polis içeri sokmuyor' dedim benim taraftarımı, Türk vatandaşı değil mi dedim Samsunlular, neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor? Süleyman Soylu'nun oğlu dediler, İçişleri Bakanı'nın, açık açık bunlar konuşuluyor ya, emniyet müdürü önünde önünü ilikliyor dedi, başkanı. Bunlar söyleniyor. Tamam dedim o zaman, söyleyecek bir şey yok. Türk futbolu bitmiştir. Yüksek Yıldırım'ın önünde hiç bir yerde kimse önünü iliklemiyor. Beni sallamıyor, takmıyor. Ben de istemiyorum zaten. Ama öbür taraf böyle konuşuyor. Tamam 5 bin kişi içeri giriyor hadi Samsun 19 Mayıs Stadı'na 5 bin kişiyi içeri sok bakalım. Polisle birbirimize gireriz. Asla girmez. Girsek de içeri de soksak  yiyemiyeceğimiz cezanın  şeyi olmaz, orda göstermelik cezalar veriliyor. Ayıptır. 1 olur, 2 olur, kaç maçtır böyle gidiyor. Bizim de taraftarımız var. İstanbul'daki Tuzla maçına o kadar adam giriyor.  Küçük çocuklar var, sokağa çıkma yasağı olan günde o çocuklar oraya nasıl getiriliyor, maske yok, sosyal mesafe yok, hiçbir şey yok. Bu mu. Yani o zaman buna nasıl gözyumuyorsun. Ondan sonra da tam kapanma deniliyor. Şimdi göreceğiz tam kapanmada nasıl böyle şeyler oluyormuş ama dediğim gibi hep çifte standartlar, birileri torpilli, onlar yapıyor biz yapamıyoruz, biz de yaparsak biz haydut, eşkıya oluyoruz. Kanunlara karşı çıkmış oluyoruz. Onlar torpilli oluyor, onlar bir yolunu bulmuş, minareye kılıf giydiriyor, biz giydiremiyoruz."

SAMSUN HABER HATTI