06 NİSAN 2020 Pazartesi 07:19
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-02-2020 09:57   Güncelleme : 04-02-2020 08:06

İdlip'den kara haber! 7'si asker 8 şehit

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarınca yapılan yoğun topçu atışı sonucu 7 asker ile 1 sivil personel şehit oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye bu saldırının karşılığını da misliyle vermiş durumda. Vermeye de devam ediyor" dedi.

İdlip'den kara haber! 7'si asker 8 şehit

Rejim güçlerinin İdlib'deki saldırısında  7 asker ve bir sivilin şehit olmasıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan yazılı açıklamada,  İdlib'de çatışmaların önlenmesi amacıyla bölgeye takviye gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, rejim güçleri tarafından yoğun topçu atışı ile saldırıda bulunulduğu hatırlatıldı.

ERDOĞAN: SALDIRININ CEVABI MİSLİYLE VERİLDİ, VERİLİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ziyareti öncesi havalimanında düzenlenen basın toplantısında saldırıyla ilgili olarak "Türkiye bu saldırının karşılığını da misliyle vermiş durumda. Vermeye de devam ediyor. Gerek fırtına obüsleriyle gerekse F-16'larımızla belirlenen noktalara vuruşlar devam ediyor"dedi. 
 
Erdoğan bir gazetecinin "Yeni bir harekat olacak mı?" sorusunu da, "Şu anda harekat devam ediyor. Tespit edilen 40'a yakın nokta şu anda sürekli operasyonun hedefleri arasında. İlk belirlemelere göre 30 ila 35 civarında Suriyeli karşı taraftan etkisiz hale getirilmiş durumda. Noktayı koymak yok, aynı şekilde operasyon devam ediyor. Burada biz bir taraftan şehit verirken bunlara karşı sessiz kalmamız mümkün değil. Bunun hesabını sormaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA