İhraç edilen Kaymakam Hüseyin Atila Samsun´da FETÖ´den tutuklandı

Ordu´nun Akkuş İlçesi´nin eski kaymakamı Hüseyin Atila, FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alındıktan sonra getirildiği Samsun´da tutuklanarak cezaevine konuldu.

İhraç edilen Kaymakam Hüseyin Atila Samsun´da FETÖ´den tutuklandı
İhraç edilen Kaymakam Hüseyin Atila Samsun´da FETÖ´den tutuklandı cihan

Ordu'nun Akkuş ilçesinde kaymakamlık görevinde bulunduğu sırada FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantılı olduğu iddiasıyla meslekten ihraç edilen evli ve bir çocuk babası 34 yaşındaki Hüseyin Atila, Samsun Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Ordu'da gözaltına alındı.

FETÖ terör örgütünün gizli haberleşme programı Bylock kullandığı iddia edilen eski kaymakam Hüseyin Atila getirildiği Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şubesi ekipleri tarafından sorgulandı. Ardından Samsun Adliyesi'ne sevk edilen Atila, nöbetci mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Hüseyin Atila Kimdir?
Hüseyin Atila 1983 yılında Malatya’nın Pötürge ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Pötürge ilçesinde okudu. Daha sonra kazandığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2007 yılında mezun oldu. 2009’da kaymakamlık sınavına girdi ve başarılı oldu. 2010’da Kırşehir Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. İlk Stajın ardından da Adıyaman’ın Kahta ilçesi Kaymakam Refikliği, Bursa ili ve ilçelerinde Mülkiye Müfettişliği stajını da tamamladı. Konya’nın Derbent ilçesinde kaymakam vekilliği yaptıktan sonra ABD’nin Virginia Eyaletinde Virginia Tech Üniversitesinde 1 yıl İngilizce dili eğitimi gördü. Daha sonra da Kırşehir’in Kaman İlçesi Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. 19.07.2013 tarih ve 2013/463 sayılı Müşterek Kararname ile 15.08.2013 tarihinde Ordu’nun Akkuş ilçesi Kaymakamı olarak görevine atandı. Atilla, 19.11.2016 tarihinde görevinden açığa alındığını sosyal medya hesabından, “Bugün Valilikten aldığım tebligat doğrultusunda İçişleri Bakanlığı tarafından Akkuş Kaymakamlığı görevinden açığa alınmış bulunmaktayım” sözleriyle duyurmuştu.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı