GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-03-2020 14:21

İl dışından Samsun'a gelenlerin tek tek ateşi ölçülüyor

İl dışından 'Seyahat İzin Belgesi' ile Samsun'a gelenlerin tek tek dijital temassız ateş ölçer ile vücut sıcaklığı kontrol ediliyor. Ardında da 14 gün boyunca evde kalmaları konusunda uyarılıyor.

İl dışından Samsun'a gelenlerin tek tek ateşi ölçülüyor

Samsun'da koronavirüs salgınını önleme kapsamında alınan tedbirler titizlikle uygulanıyor. Seyahat İzin Belgesi alarak çeşitli illerden otobüsle Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelenlerin 'Varış Kontrol Belgesi' incelendikten sonra tek tek dijital temassız ateş ölçer ile vücut sıcaklığı kontrol ediliyor. 

Sağlık kontrollerinin ardından kayıt altına alınan kişiler 14 gün evlerinde kalmaları konusunda uyarılıyor. Bu kişilerin daha sonra evlerinde karantİna tedbirlerine uyup uymadıkları denetleniyor. 

Samsun Valisi Osman Kaymak, kontrol noktasındaki çalışmaları, "Seyahat İzin Belgesi alarak çeşitli illerden otobüsle Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelen ve giden vatandaşlarımız sağlık kontrolünden geçiriliyor ve yolculukları bitiminde 14 gün evde kalmaları konusunda uyarılıyor" ifadeleriyle duyurdu.

SAMSUN HABER HATTI