01 NİSAN 2020 Çarşamba 05:00
GENEL
Giriş Tarihi : 23-03-2020 16:57

İletişim Başkanlığı'ndan 'dolandırıcılık' uyarısı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Paketi üzerinden sosyal medya platformlarında vergi ya da kredi kartı aidat iadesi, yardım, ödül gibi gösterilen dolandırıcılık faaliyetlerinin artmakta olduğunun gözlemlendiği belirtilerek herkesin dikkatli olmaları istendi.

İletişim Başkanlığı'ndan 'dolandırıcılık' uyarısı

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Paketi üzerinden sosyal medya platformlarında vergi ya da kredi kartı aidat iadesi, yardım, ödül gibi gösterilen dolandırıcılık faaliyetlerinin artmakta olduğu gözlemlenmektedir. Güvenilir tüm işlemlerin resmî hesaplardan ve e-Devlet kapısından yapıldığı unutulmamalıdır. Bu konularda resmi hesaplar ve e-Devlet kapısı dışında yapılan hiçbir sosyal medya paylaşımına itibar edilmemelidir" denildi.

Yalnızca resmi hesaplara güvenilmesine dikkat çekilen açıklamada, "Kredi kartı bilgilerinizi asla paylaşmayın. Resmi sayfa uzantısının 'gov.tr' ile biteceğini unutmayın. Güvenli site için adres çubuğunda 'https://' ibaresini mutlaka arayın. Unutmayın, e-Devlet işlemleriniz için tek adres www.turkiye.gov.tr" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA