16 AĞUSTOS 2018

İlkadım Belediye Başkanı Tok, yeni hizmet binası inşaatını inceledi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 100 gün sonra tamamlanması öngörülen yeni hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Tok, 20 dönümlük alanda, Selçuklu mimarisi kullanılarak içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu bir dev bir külliye inşa etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Tok, yeni hizmet binası inşaatını inceledi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kıran Mahallesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında Ulugazi TOKİ Konutları önünde inşasının tamamlanmasına sayılı günlerin kaldığı yeni belediye hizmet binasındaki çalışmaları inceledi. Tok, inşasının bitme aşamasına geldiği hizmet binasının son durumu ile ilgili mühendislerden bilgi aldı.

“VARLIĞI, ŞEHRİN GÜNEYE DOĞRU GELİŞİMİNİ TETİKLİYOR”
9 ay önce resmi temel atma merasimi yapılan, 100 gün sonra da resmi açılışı yapılacak olan yeni Belediye Hizmet Binası inşaatıyla ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “10 Haziran 2017 Cumartesi günü görkemli bir temel atma töreni yapılan yeni belediye hizmet binası bir külliye hüviyeti taşırken, aynı anda birçok soruna da çözüm olacak. Gazi ve İlkadım olmak üzere iki ayrı binada vatandaşlara hizmet vermekte yaşanan aksaklıklara çözüm olacak olan yeni hizmet binamız, modern mimarisiyle bölgesinin kentsel gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlayacak. Şehir merkezindeki yoğunluğu rahatlatacak olan yeni belediye hizmet binasının mevcut varlığı şehrin güneyinde bulunan alanları da geliştirecek. Şehrin güneye doğru gelişimini tetikliyor” dedi.

“YAPMAK BİZE NASİP OLDU”
Yeni hizmet binasını hayata geçirmenin mutluluğu içinde olduklarını ifade eden Başkan Tok, “Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen belediye yeni hizmet binasını inşa etmenin gururunu yaşıyoruz. 24 yıl aradan sonra ilçemize ve vatandaşlarımıza yakışan yeni hizmet binasını yapmak bize nasip oldu. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen belediye yeni hizmet binasını hayata geçirme bahtiyarlığına erişmenin sevinci yaşatan Allah’a şükürler olsun” diye konuştu.

“BEŞTEPE KÜLLİYESİ GİBİ OLACAK”
Selçuklu mimarisi kullanılarak içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu bir dev bir yapı inşa ettiklerini de belirten Başkan Tok, “Yeni belediye hizmet binamızı 20 dönümlük alan içerisine 11 dönümlük alana inşa ediyoruz. Binamızın yanına 2 bin 600 metrekarelik bir sahaya cami yapıyoruz. Karşısına da planda yerini işlediğimiz kongre ve kültür merkezi inşa edeceğiz. İçerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu 600 cemaat kapasiteli cami, 5 bin m2’lik meydan, çocuk kreşi, spor alanları, meclis ve toplantı salonu, kafeterya, 2 katlı 800 kişilik otopark ve dinlenme alanlarının bulunduğu kampüs hüviyetindeki 20 dönümlük alandaki yapı, Beştepe Külliyesi gibi çok amaçlı hizmete alanlarına dönüşecek. Belediye binamız hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak” ifqdelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Komando birliği sayısı 12’den 16’ya çıkarıldı
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu
Üniversiteli Mert kaldırımda yürürken canından oldu