GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-06-2021 17:42   Güncelleme : 17-06-2021 17:42

İlkadım Belediyesi personeli aşılanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 16 Haziran tarihinde açıkladığı “Yerinde Aşı Uygulaması” sonrası İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri personeline koronavirüsten koruyacak olan Biontech aşısını vurulmaya başlandı.

İlkadım Belediyesi personeli aşılanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 16 Haziran tarihinde açıkladığı “Yerinde Aşı Uygulaması” sonrası İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından  İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri personeline koronavirüsten koruyacak olan Biontech aşısını vurulmaya başlandı.

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde aşı programıyla farklı bir aşamaya geçildiğini ifade eden İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli  Dr. Özge Karasun, ”Hastane ve sağlık merkezlerinde vatandaşlara aşı hizmetinin sunuluyor. Ancak çalışan sayısı yüksek olan kurum ve kuruluşlara mobil aşı hizmeti sunuluyor. Yapılan her doz aşı normalleşme için çok önemli. Sağlık Bakanlığımızın 81 ilde çok hızlı bir şekilde aşılama kampanyası başlatması ile birlikte resmi kurumlarımızda çalışan personellerimize bünyemizde oluşturduğumuz mobil ve yerinde aşılama ekibimiz aşılama yapıyoruz. Vatandaşlarımızda ricamız aşı randevularına mutlaka riayet etmeleri” dedi.

Dünya genelinde birçok ülkede aşı sıkıntısı yaşanırken Türkiye'de, devletin vatandaşlarına ücretsiz aşı imkanı sunmasının önemli bir fırsat olduğunu altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; "Aşı bu sürecin çözümü. Kapanmalar ve tedbirler de önemli ama etkin ve hızlı aşılama olmazsa bu belayı defedemeyiz. Can kayıplarını durdurmak ekonomideki kötü etkileri sonlandırmak için aşı olunması gerekiyor. Özellikle sürekli sahada olan çöp toplama, cenaze hizmetleri, yol yapımı gibi ekiplerimiz gece gündüz  ilçe halkımıza hizmet için çalışıyorlar. Bu kapsamda aşılamalarının yapılması çok önemli 1-2 gün içerisinde programladığımız aşılama çalışmalarını tamamlayacağız. Bu sıkıntılı günlerimizi ancak aşılama ile atlatacağımıza inanıyorum" diye konuştu.  

SAMSUN HABER HATTI

AdminAdmin