18 AĞUSTOS 2018

İlkadım modern kültür merkezine kavuşuyor

Samsun İkadım Belediyesi tarafından yapımına başlanan Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi´nde temel atma çalışmaları için ilk fore kazıklar çakıldı. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan tok, merkezin bu yıl sonunda tamamlanacağını söyledi.

İlkadım modern kültür merkezine kavuşuyor

İlkadım Belediyesi tarafından yıkımı yapılan eski Kültür Merkezi'nin yerine yapılacak olan "Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi" inşası temel atma çalışmaları başladı. Temel atma çalışmalarına 235 fore kazık ile başlanırken 2 aylık bir süreçte temel atma çalışmalarının tamamlanması planlanıyor. Yeni binada 250 araçlık otopark, 4 adet 500 metrekare dükkân, içerisinde sauna, Türk hamamı, fitness, spor ve nişan salonu, Kadınlar Yaşam Merkezi, 36 derslik Kültür Merkezi, düğün salonu bulunacak.

“CUMHURBAŞKANIMIZI ÖRNEK ALIYORUZ”
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ak Partili Belediyecilik anlayışıyla yeni kentler inşa ederken verdikleri sözleri yerine getirmenin yanı sıra yeni projelerle de vatandaşa hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Biz vatandaşımıza hizmet ederken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmet anlayışını örnek alıyoruz. Bir proje için söz verirken önce bitiş tarihini söyler ve o sözün yerine getirilmesi için her çalışmayı yakından takip eder. En sonunda da vatandaşa verdiği sözü tutarak hizmet aşkını gösterir. Bizlerde bu örnek üzerine projelerimizin başlangıcından itibaren bitiş tarihini söylüyoruz ve her aşamayı yakından takip ederek verdiğimiz sözün arkasında durabiliyoruz. Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi için de 2018 yılının sonuna yetişeceği sözünü verdik. Tecrübemiz ve takibimiz ile şimdiye kadar olduğu gibi bu projede de mahcup olmayacağımıza inanıyoruz. Birçok koldan dev projelerin devam ettiği İlkadımımıza bu güzel yapıyı ve hizmet alanını kazandırıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖNAYAK OLACAK BİR PROJE”
Baykan Tok ayrıca, yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi'nin yerinde dönüşüme örnek bir proje olduğunu da dile getirerek, “İlkadım’ın en büyük sorunlarından olan kentsel dönüşüm için de büyük adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Kökçüoğlu ve Hastane mahallelerimiz için hazırladığımız kentsel dönüşüm çalışmaları çok güzel bir netice ile sonuçlanmışken Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimizde yerinde dönüşüme örnek ve önayak olacak bir proje kimliği de taşıyor” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler