GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-11-2019 17:03   Güncelleme : 15-11-2019 17:44

İlkadım ve 'Mamuşa' kardeş şehir oldu

Samsun'un İlkadım ilçesi ile Kosava'nın tek Türk Beldesi olan Mamuşa ile kardeş şehir oldu. Kardeşlik protokolu, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev arasında imzalandı.

İlkadım ve 'Mamuşa' kardeş şehir oldu

Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev, beraberinde Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Kurucu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş ile birlikte Samsun'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı ziyaret etti.

Ziyarette İlkadım İlçesi Belediyesi, Kosava'nın tek Türk Beldesi olan Mamuşa ile kardeş şehir olması kararlaştırıldı. 'Kardeş Şehir Protokolu' ise İlkadım İlçe Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev arasında imzalandı.

TÜRK BAYRAĞINA SEVDALI TOPLUMUZ

İmza töreninden sonra konuşan Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev, "Öncelikle ziyareti büyük bir kaynaşma ve fırsat olarak görüyoruz. Belediye Başkanın İlkadım’da yapacağı proje ve çalışmanın bizim için ufuk açıcı olması söz konusu oldu. Karşılıklı oldukça güzel bir etkileşim içerisinde olduğumuzu burada ifade etmeliyim. Özellikle İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın çok iyi bir insan olması, dost canlısı bir insan olması, gönlünü kalbini bize açmış olması bu ilişkilerimizin gelişmesinde çok önemli bir etkendir. Herkesin bir birini sevdiği, saydığı memleketin her tarafına en iyi hizmetin götürüldüğü bir Türkiye'yi yaşayacağız . İnsanı ayakta tutan manadır, gönüldür, sevdadır. Bizler Türk bayrağına sevdalı bir toplumuz. Bende bu yolda çalışan bir belediye başkanı olarak sadece kendi ilçemin değil sizlerinde hizmetinde olduğumu söylemek için buraya geldim" dedi.

DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da İlkadım ve Mamuşa'nın dayanışma içinde olacağını belirterek, "Biz sizleri oradaki uç beyleri olarak görüyoruz.vBugün gün boyunca, yarın da vakit yettiğince hizmetlerimizi, eserlerimizi kendilerine takdim edeceğiz ve tecrübelerimizi anlatacağız. Bunlar çok önemli. Biz bunların ötesinde de özellikle sosyal belediyecilik, insan odaklı belediyecilik, insana dokunan belediyecilik noktasında da işbirliğimizi geliştirme konusunda da ayrı bir kararlılığı ortaya koyuyoruz. Bu protokol ile buraya gelen dostlarımıza her iki şehrin halklarının birbirine yakınlaşması yönelik işbirliğini pekiştireceğiz. Kardeş belediye olarak her zaman Mamuşa ile el ele olacağız ve  her türlü desteği vermekten mutluluk duyacağız. Bu çalışmaların içinde en önemli gördüğümüz konulardan bir tanesi de, yerel yönetimler düzeyinde halklarımızın birbirine daha çok yakınlaşması, gönül köprülerini, daha güçlü bir milli birlik ve beraberlikle ortak bir milli şuuru oluşturabilmesidir. Protokol ile imza altına alınan bu işbirliğinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

İmza protokolünde her iki belediye başkanın karşılıklı bir birlerine hediye takdiminde bulundu.

SAMSUN HABER HATTI