19 MART 2019
Advert
Advert

İlkadım'da '2. Geleneksel Açık Hava Sinema Festivali' başladı

İlkadım Belediyesi ve bir AVM işbirliğinde bu yıl 2'incisi gerçekleştirilecek olan Açık Hava Sinema Festivali "Ailecek Şaşkınız" filminin gösterimi ile başladı.

İlkadım'da '2. Geleneksel Açık Hava Sinema Festivali' başladı

İlkadım Belediyesi tarafından komşuluk ve aile ilişkilerini güçlendirmek, aynı zamanda nostaljik bir ortamda kültürel ve sosyal faaliyetlerle çocuk ve gençlerin gelişimlerine  katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen Açık Hava Sinema Festivali 1 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Festivalde ise ilk film gösterimi öncesi İlkadım Belediyesi THM Korosu yaklaşık bin kişiye birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Ardından İlkadım Belediyesi Tiyatro Okulu minikleri gmsteri sahneledi.  Her akşam gişe rekoru kıran filmlerin gösterimde olacağı festivalin ilk akşamında ise 'Ailecek Şaşkınız! filmi büyük bir keyifle izlendi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Karadeniz'de ilk kez 2005 yılında kendi döneminde Açık Hava Sinema Festivalini başlattıklarını söyledi ve "15 gün boyunca her akşam bir mahallenin parkında vatandaşlarımızla sinema etkinliği ile buluşturmuştuk. Bu yıl ise bu projemizin devamı niteliğinde Bulvar Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile işbirliği içerisinde açık hava yaz sinema etkinliğimizi 1 hafta boyunca bu alanımızda gerçekleştireceğiz. Burada her akşam halk müziği dinletisi, çocuklarımıza yönelik eğlenceli aktiviteler, ücretsiz ikramlarımız ve gişe rekoru kırmış sinema filmleri ile sizlerin huzurunda olacağız. Maksadımız çocuklarımızın aileleriyle birlikte tatil döneminde eğlenceli vakitler geçirmesi, aynı zamanda nostaljik bir ortamda kültürel ve sosyal faaliyetlerle çocuklarımızın, gençlerimizin gelişimlerine katkıda bulunmak. Başta bu projeyi birlikte yürüttüğümüz Bulvar Alışveriş Merkezi yöneticilerine ve katılımları ile bizleri mutlu eden siz değerli ailelerimize misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Hepinize ayrı ayrı katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor iyi seyirler iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşi tarafından bıçaklanan ağabey öldü
Kardeşi tarafından bıçaklanan ağabey öldü
Sızıntı olan Alucra Barajı'na kimse yaklaştırılmıyor
Sızıntı olan Alucra Barajı'na kimse yaklaştırılmıyor