22 EYLÜL 2018

İlkadım´da başlatılan atık yağ toplama kampanyası Samsun geneline yayılacak

Samsun İlkadım Belediyesi tarafından çevreye duyarlı bilinçli bireylerin yetiştirilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı işbirliği ile başlatılan “Geleceğimize Sahip Çıkalım Projesi” ödül töreni ile sona erdi. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, atık yağların toplanmasına yönelik projenin gelecek yıl 17 ilçede 300 okulda gerçekleştirileceğini söyledi.

İlkadım´da başlatılan atık yağ toplama kampanyası Samsun geneline yayılacak

Samsun'un İlkadım ilçesinde 2015-2016 yılında 8 pilot okulda başlatılan, 2016-2017 öğretim yılında ise 31 okula yayılarak 300 öğretmen ve 13 bin 978 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen “Geleceğimize Sahip Çıkalım Projesi” tamamlandı.

İlkadım Belediyesi tarafından çevreye duyarlı bilinçli bireyler yetiştirmek ve bilinçli toplum oluşturmaya katkı sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı işbirliği ile başlatılan ödüllü “Geleceğimize Sahip Çıkalım Projesi”nin 2'nci bölümünde 21 bin litre atık yağ toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı. Projenin 2. bölümünün sona ermesi nedeniyle Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kasapoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Aksoy, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Çınkıl, İlkadım Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır, Okul Müdürleri ve öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Proje ortaklarından İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kasapoğlu törende yaptığı konuşmada, “Böylesi anlamlı projeler doğayı korumanın yanında gelecek nesillerin sağlıklı yaşamlarını da garanti altına almaktadır” derken, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Aksoy da, “Minik yavrularımız okullarda aldıkları eğitimin yanı sıra doğal yaşamı korumanın önemini anlayarak geri dönüşüm konusunda başarılı bir eğitim yöntemiyle bilinç kazanmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

HEDEF 17 İLÇEDE 300 OKUL
Bu yıl 2’ncisi tamamlanan projenin gelecek yılda kapsamının genişletilerek yeniden yapılmasını amaçladıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise konuşmasında, “Geri dönüşüm şahsım ve Belediyemiz için büyük önem arz eden konuların başında gelmekte. 2 yıldır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı işbirliği ile yürüttüğümüz atık yağların toplanmasında örnek olan projemizi önümüzdeki yıl bir üst seviyeye taşıyarak Samsunumuzdaki 17 ilçe ve 300 okulda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bizim hizmet anlayışımız sadece yol ve kaldırım yapmak değildir. Her yaştan vatandaşımızın hayatına dokunacağımız, minik yavrularımızın eğitimlerini sağlayacağımız ve yarınlara daha bilinçli nesiller yetiştireceğimiz bir belediyecilik anlayışıdır. Bu bağlamda bu projede emeği olan başta minik yavrularımız olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

ÇEVRE BİLİNCİNİ TİYATROYLA ANLATTILAR
Ödül töreninde İstiklal İlkokulu öğrencileri çevre temizliği ve doğa bilinci konularını kapsayan tilatro gösterisi sundu. Ardından projede en çok atık yağ toplayan ilk 100 öğrenciye kırtasiye seti, ilk 5 okula spor seti ve ilk 5 öğrenci ve öğretmene de 10 bisiklet hediye edildi. İlköğretim okulu öğrencileri Tunahan Bütün ile Cemre Çevrim ise kazandıkları bisiklet ödülünü ihtiyacı olan öğrenci arkadaşlarına hediye etmesi alkışlandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Freni boşalan kamyon, 16 otomobili biçti
Freni boşalan kamyon, 16 otomobili biçti
Fulya'yı, boşandığı mühendis eşi yastıkla boğarak öldürdü
Fulya'yı, boşandığı mühendis eşi yastıkla boğarak öldürdü