GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-02-2021 19:57   Güncelleme : 16-02-2021 19:57

İlkadım'da kar mesaisi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının hemen ardından harekete geçen Samsun İlkadım Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla kırsal mahalleler, şehir merkezi, ana arterler ve ara sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları başlattı.

İlkadım'da kar mesaisi

Samsun İlkadım'daki karla mücadele çalışmaları kapsamında 25 araç ve 80 personel ile birlikte sahaya indi.  Halkının yoğun olarak kullandığı cadde, hastane ve eczane önlerinde temizleme çalışmaları başlatılırken, soğuk hava dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları da unutulmadı. Sağlık İşleri ve Zabıta ekipleri hayvanların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi adına şehrin farklı noktalarında bulunan beslenme alanlarına mama ve yem bıraktı.

Çalışmaları yakından takip eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Araçlarımız ve saha personellerimiz kar için seferber oldu. Ana arterlerde ve ara sokaklarda çalışmalarımız gece yarısından itibaren devam ediyor. Kırsal mahallelerimiz ile şehir merkezimizde ana yollar başta olmak üzere ara sokaklarımızda küreme ve tuzlama çalışmalarımız sürüyor. İlkadım için gecemizi gündüzümüze katarak ara vermeden çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına nöbetimize devam ediyoruz” dedi.

Plan ve program dahilinde sürdürülen kar çalışmalarının yanı sıra acil durumlarda vatandaşların imdadına koşacaklarını söyleyen Başkan Demirtaş, “Yaşanacak acil durumlarda vatandaşlarımızın imdadına yetişiyoruz. Çağrı merkezimiz,444 55 01 ve 0530 328 25 50 Whatsapp hattımız ve sosyal medyamıza gelen talepleri titizlikle inceliyor, vatandaşlarımızı mağdur etmiyoruz” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI